Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ: Czas na Serbów

LŚ: Czas na Serbów

fot. archiwum

W ten weekend polscy siatkarze we Vrsacu i Belgradzie rozegrają kolejne dwa spotkania Ligi Światowej. Rywal to reprezentacja Serbii i Czarnogóry, do której wraca Ivan Miljković.

Serbowie w inauguracyjnej kolejce bez Miljkovica oraz braci Grbić zaliczyli wpadkę ulegając na wyjeździe Japonii 0:3 (w rewanżu wygrali 3:1). To była cena lekceważenia rywali, bo tuż przed odlotem jeden z najbardziej doświadczonych serbskich zawodników Goran Vujević mówił na łamach „Glas Javnosti”: – Japończycy są outsiderami grupy, ale z drugiej strony grają u siebie i być może to będzie ich atutem.

 

Nie był, co oczywiste zadowolony z gry w Japonii serbski szkoleniowiec Ljubomir Travica. – Jestem rozczarowany dwumeczem z Japonią. Pierwsze spotkanie pokazało, że w rozgrywkach nie ma słabych. Musimy pamiętać o maksymalnej koncentracji – powiedział, a jego as atutowy Miljković dodał: – Z Polakami nigdy nie grało się nam łatwo. Po dwóch wyjazdowych wygranych z USA z pewnością mają apetyt na awans do turnieju finałowego. 

Polscy siatkarze wczoraj odlecieli do Belgradu z Warszawy, a drugi trener Alojzy Świderek przestrzegał przed zbytnim optymizmem po porażce rywali z Japończykami: – Widać, że ekipa Serbii i Czarnogóry jest na etapie budowy. Przegrana z Japonią może przyspieszyć ten proces, zmobilizować rywali do maksymalnego wysiłku. Na pewno chcą awansować do finałowego turnieju. A skoro tak, to muszą zacząć wygrywać.

 

Bilans dotychczasowych spotkań obu reprezentacji to 7:4 dla Serbów.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved