Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ: Będą jeszcze bilety na mecze z Serbami

LŚ: Będą jeszcze bilety na mecze z Serbami

fot. archiwum

Dzisiaj w łódzkiej Hali Sportowej MOSiR odbyła się konferencja prasowa poświęcona meczom Ligi Światowej, które odbędą się 29 i 30 lipca. Rywalami polskiej reprezentacji będą siatkarze Serbii i Czarnogóry.

Mecze w Łodzi będą bardzo ważne dla układu tabeli i mogą decydować o awansie do finału Ligi Światowej, który zostanie rozegrany w Rosji – powiedział wiceprezes PZPS, Waldemar Wspaniały. Były trener reprezentacji Polski z uśmiechem wspominał swoje mecze w Łodzi, w Lidze Światowej udało mu się w tym mieście wygrać trzy z czterech spotkań. Jak sam jednak przyznał cieniem na te wspomnienia kładzie się porażka z Francją w eliminacjach do MŚ.

 

Serbowie mają wiele gwiazd, na czele z najlepszym ich zawodnikiem, Ivanem Milijkovicem – przyznaje Wspaniały. – Po dobrych spotkaniach w USA liczę, ze nasi siatkarze również osiągną dobre wyniki w ten weekend w Serbii i na spotkania rewanżowe w Łodzi przybędzie komplet kibiców. 

Jeśli chodzi o mecz sobotni, jest to niemal już pewne. Hala łódzkiego MOSiR-u pomieścić może 9,5 tys. widzów, ogromna większość biletów została sprzedana za pośrednictwem internetu. – Łódź ma to szczęście, że internetowa sprzedaż biletów zakończyła się jeszcze przed meczami w USA. Po zwycięstwach w Salt Lake City odnotowaliśmy wzmożony ruch kibiców kupujących bilety za pośrednictwem internetu. Na sobotni mecz w Katowicach zostały już sprzedane wszystkie bilety – powiedział dyrektor Ligi Światowej w Polsce, Wojciech Czayka.

 

W kasach łódzkiego MOSiR-u resztka biletów (ok. 200 na sobotę i 1300 na niedzielę) powinna pojawić się w sprzedaży w poniedziałek. Organizatorzy pragną poinformować wszystkich kibiców wybierających się na spotkania w Łodzi, że środki bezpieczeństwa będą rygorystycznie przestrzegane. Nie będzie możliwe wejście na jeden bilet z małym dzieckiem ze względu na ograniczoną pojemność łódzkiej hali. Nie będzie można również wnosić napojów w szklanych i aluminiowych opakowaniach. Jedynie napoje w plastikowych butelkach pozbawionych nakrętki będzie można zabrać ze sobą do hali. Może więc zdarzyć się, że ochrona poprosi nas o odkręcenie butelki przed wejściem i pozostawianie nakrętki…

 

Obecni na konferencji przedstawiciele władz miasta podkreślali, że już niedługo w Łodzi powstanie nowoczesna hala, która będzie w stanie pomieścić większą ilość kibiców. Jej budowa ruszyła w tym roku na terenach Łódzkiego Klubu Sportowego. Łódź, obok Katowic, została zgłoszona jako miasto, które ubiegać się będzie o organizację spotkań mistrzostw Europy kobiet w 2009 roku. – Za trzy tygodnie wraz z delegatem CEV będziemy jeździć i oceniać zarówno Łódź jak i Katowice – powiedział Waldemar Wspaniały. – Mamy nadzieję, że oba miasta wypadną wystarczająco dobrze i organizacja mistrzostw Europy za trzy lata zostanie nam przyznana.

 

Wielu kibiców martwią godziny rozgrywania spotkań z Serbią w Łodzi. Późna pora niedzielnego meczu (18:30) spowoduje, że wiele osób spoza Łodzi będzie miało trudności z dotarciem do domów. – Godziny spotkań ustalone zostały przez telewizję – powiedział Strefie Siatkówki Wojciech Czayka. – W tym roku TVP wybrało jako dni meczów LŚ sobotę i niedzielę, dzięki temu będziemy w TVP1. Niestety, musieliśmy dopasować się do ramówki telewizyjnej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved