Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Japonia zaczyna się odradzać?

Japonia zaczyna się odradzać?

fot. archiwum

Sądząc po wynikach drużyny narodowej, można stwierdzić, że Japończycy zaczynają odbijać się od dna. Odmłodzona i głodna sukcesów ekipa Kraju Wschodzącego Słońca, pokonała 3:0 w swoim pierwszym meczu LŚ Serbię i Czarnogórę.

Wygrana nad zespołem z Bałkanów Japończycy przerwali serię dwunastu z rzędu porażek z tą ekipą. Co prawda w następnym meczu przegrali 1:3, ale i tak zrobili więcej, niż od nich oczekiwano.

 

W ten weekend Japończycy zmierzą się z mocnym zespołem Stanów Zjednoczonych, która po dwóch porażkach z reprezentacją Polski na własnym terenie nie może pozwolić sobie na kolejne przegrane. Tak więc w spotkaniach, które odbędą się w „Zielonej Arenie” w Hiroszimie, a więc w miejscu o ogromnym znaczeniu dla wzajemnych stosunków obu krajów, czekają nas zapewne duże emocje. 

Japończycy liczą przede wszystkim na Yu Koshikawę, który ma na koncie już 42 punkty i prowadzi w klasyfikacji najlepiej punktujących. Koshikawa twierdzi, że pod wodzą trenera Tatsuyi Uety zawodnicy z Azji robią stałe postępy. – Ostatnio wygraliśmy dwa mecze Ligi Światowej pod rząd w ubiegłej edycji z Portugalią, potem zdobyliśmy Mistrzostwo Azji w Tajlandii, co nie udawało nam się przez poprzednich 10 lat – mówi zawodnik reprezentacji Japonii. – Graliśmy też nieźle w zeszłorocznym Pucharze Wielkich Mistrzów. Ostro trenujemy nad wszystkimi podstawowymi elementami gry w siatkówkę, a do tego mamy w kadrze grupę młodych, bardzo zdolnych graczy. Wszystko zmierza ku lepszemu – dodaje Koshikawa.

 

Najwartościowszym nowym zawodnikiem w japońskiej drużynie jest Yusuke Ishijima, zaledwie 22-letni przyjmujący. Ten grający z numerem 16 siatkarz na koszulce zamiast nazwiska ma napisany pseudonim – „Gottsu”, co oznacza „twardy” lub „silny”. W drugim spotkaniu z Serbią i Czarnogórą był najskuteczniejszym zawodnikiem swojego zespołu – zdobył 22 punkty.

 

Amerykanie wygrali ostatnie cztery spotkania z Japonią, a licząc od 1993 roku prowadzą 35-30. W kadrze na Japonii na najbliższe spotkania nastąpiły pewne zmiany – weterana Masajiego Ogino, który narzekał na urazy, zastąpił Takahiro Yamamoto. Ten z kolei wyleczył ostatnio uraz pleców. Zmiana nastąpi także na pozycji libero – Katsutoshiego Tsumagariego zastąpi Akira Masuno.

źródło: FIVB, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2006-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved