Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Andrzej Niemczyk: Grand Prix nie wolno odpuszczać

Andrzej Niemczyk: Grand Prix nie wolno odpuszczać

Zrobimy wszystko, żeby znaleźć się w finale, tak o zbliżających się prestiżowych rozgrywkach World Grand Prix mówił trener kadry seniorek – Andrzej Niemczyk. Od dwóch lat brakuje nam bardzo niewiele, by awansować do finału. Ten turniej od zawsze był trochę dla nas za wcześnie.

Zazwyczaj jest pięć etapów przygotowań, chyba, że się robi tak, jak ja w ubiegłym roku – miałem sześć szczytów. Trzeba było trochę kombinować, ale w tym roku trenujemy już normalnie. Najpierw w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Szwajcarii było roztrenowanie i wyleczenie kontuzji. Następnie dziewczęta otrzymały urlop z indywidualnym treningiem i udały się na odpoczynek. W Szczyrku mamy okres przygotowania ogólnego. Tuż po zgrupowaniu rozpocznie się turniej World Grand Prix w Bydgoszczy. Tym samym rozpoczniemy etap przygotowania specjalnego. Po zakończeniu tych rozgrywek, zagramy w kilku turniejach towarzyskich, między innymi w Warnie i wkroczymy w okres stabilizacji formy.

Na pytanie o to, w jakiej dyspozycji mogą znaleźć się Polki w tym roku i o jakie cele będą walczyć na mistrzostwach świata, Andrzej Niemczyk odpowiada: – Na dwa tygodnie przed mistrzostwami świata polecimy na tydzień do Chin i na tydzień do Japonii. Wówczas będziemy wiedzieć na jakim poziomie jesteśmy. Będzie to takie bezpośrednie przygotowanie startowe przed docelową imprezą. Wtedy też będziemy wiedzieć jaki poziom prezentują przeciwniczki, który zespół się dobrze przygotował, który trochę gorzej. Wówczas otwarcie powiem o które miejsce będą walczyć reprezentantki Polski w przybliżeniu do 1-2 miejsc.Taka wypowiedź napawa optymizmem. Jednakże nie ma powodu do obaw, turniej World Grand Prix nie zostanie odpuszczony przez nasze złotka. Tu też trzeba będzie zagrać dobrze. – Każdy wie, że nie wolno odpuszczać tego turnieju, bo to się nie opłaca. Tylko w momencie gdy ty grasz dobrze, możesz analizować taktykę przeciwnika. Jeżeli odpuszczasz, nie grasz na sto procent, wtedy przeciwnik ma za lekko i analiza na nic się nie zdaje. Trzeba go przycisnąć do ściany. Nie ważne czy wygrasz czy przegrasz, ważne by dojrzeć wszelkie atuty rywala, zobaczyć, co on tak naprawdę umie. Wtedy można go rozpracować i później ograć w Japonii.

Z Andrzejem Niemczykiem rozmawiała Natalia Kaminska

Tekst zamieszczony dzięki uprzejmości oraz we współpracy z serwisem Polskie Reprezentacje Piłki Siatkowej – www.reprezentacja.net

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved