Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Zmiany w Piaście Szczecin

Zmiany w Piaście Szczecin

fot. archiwum

Działacze Piasta Szczecin podpisali kontrakty z trzema nowymi zawodniczkami. - Postanowiliśmy zatrudnić młode dziewczyny, bo chcemy zacząć budowanie kadry zespołu od podstaw - mówi Adam Kulbiej, prezes szczecińskiego klubu.

Anna Związek, Paulina Rolińska i Marta Benderska – trzy tegoroczne maturzystki od nowego sezonu będą grać w szczecińskim Piaście. Dwie pierwsze zostały wypożyczone na dwa lata, a trzecia podpisała roczny kontrakt.

 

Anna Związek w ostatnim sezonie występowała na pozycji skrzydłowej w Budowlanych Starcie Łódź. Paulina Rolińska też grała w Łodzi, ale w ŁKS-ie. Łódzkie zespoły w poprzednim sezonie grały w I lidze. 

Benderska ostatni sezon spędziła w drużynie Energi Gedanii Gdańsk, która niedawno wywalczyła awans do elity, gromiąc po drodze pierwszoligowych rywali. Marta grała jednak mało w Gedanii, najczęściej była rezerwową. W ekstraklasie jej szanse na występy były jeszcze mniejsze. Szybko skorzystała z oferty Piasta.

 

To młode, ale zarazem zdolne siatkarki. Bardzo liczymy na dobrą grę Ani Związek. Ta dziewczyna ma 191 cm wzrostu i duży siatkarski potencjał – mówi Kulbiej. – Duże nadzieje pokładamy także w dwóch pozostałych dziewczynach .

 

Piast, który w czerwcu pożegnał się z ekstraklasą po rocznym pobycie w niej, diametralnie zmienił skład.

 

Budujemy zespół od podstaw, dlatego postanowiliśmy zatrudnić młode dziewczyny – przyznaje prezes klubu.

 

Kadrową rewolucję w Piaście rozpoczęło odejście trójki zawodniczek: Joanny Kuchczyńskiej , Moniki Bryczkowskiej i Ewy Kwiatkowskiej , które zdecydowały się przejść do Chemika Police. Nieoficjalnym powodem odejścia tych siatkarek był brak porozumienia z trenerem Jerzym Taczałą . Piast zrezygnował także z Marzeny Goździewskiej , która poszukuje nowego klubu.

 

Rozwiązaliśmy już kontrakt z Iriną Archangielską, która wyjechała z mężem do Rosji. Gabriela Laskowska także nosi się z zamiarem opuszczenia Szczecina, a my nie będziemy zatrzymywać jej na siłę – informuje prezes Piasta.

 

Włodarze klubu za wszelką cenę chcą zatrzymać u siebie Kingę Kasprzak , która ma propozycję z mistrza Polski, Muszynianki Muszyna.

 

Kinga jest nam bardzo potrzebna w nadchodzącym sezonie. To ambitna dziewczyna. Jej umowa obowiązuje jeszcze przez najbliższy rok i na razie nie chcemy jej nigdzie sprzedawać. Później będzie sama decydować o swojej karierze – mówi Kulbiej.

 

Kto trenerem Piasta? Sprawa jest raczej wyjaśniona. Działacze zastanawiali się nad pożegnaniem Taczały, ale nie znaleźli lepszego kandydata.

 

Jerzy Taczała to niezły szkoleniowiec i ma bardzo duże szanse na utrzymanie posady. Raczej damy mu szansę wykazania się i zbudowania nowego, silnego zespołu – twierdzi prezes szczecińskiego klubu.

 

Autor tekstu: Marcin Nieradka

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved