Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Europejska: przygotowania Niemców

Liga Europejska: przygotowania Niemców

Reprezentacja Niemiec pod wodzą Steliana Moculescu przygotowuje się do swojego trzeciego występu w rozgrywkach Ligi Europejskiej. Nie wszyscy niemieccy kadrowicze pojawili się na zgrupowaniu, kilku otrzymało od trenera urlopy.

Od wczoraj kadra przebywa na zgrupowaniu w Heidelbergu. Brak na nim jednak wielu kluczowych zawodników, ponieważ trener Stelian Moculescu dał im wolne, a trenuje z doświadczonymi: Frankiem Dehne, Stefanen Hübnerem, Eugenem Bakumovskim i Robertem Krommem na zgrupowaniu trenują debiutanci: libero Thilo Späth (VfB Friedrichshafen), środkowy bloku – Malte Holschen (evivo Düren) oraz zawodnik uniwersalny – Christian Dünnes (Piacenza/Włochy).

Liga Europejska startuje już za kilka dni. Na początek Niemcy rozegrają spotkania w tureckiej Ankarze z Hiszpanią (21 lipca, 16.00), Holandią (22 lipca, 16.00) i Turcją (23 lipca, 18.30).Obok tych czterech zespołów w tegorocznej edycji LE wezmą jeszcze udział Słowacja, Grecja, Estonia i Chorwacja, z którymi Niemcy zmierzą się w turnieju w Berlinie (11-13 sierpnia). Cztery najlepsze zespoły zagrają w turnieju finałowym 19 i 20 sierpnia w tureckim Izmirze.

Skład reprezentacji trenującej w Heidelbergu:

Sebastian Schwarz, Thilo Späth, Max Günthör (wszyscy VfB Friedrichshafen), Frank Dehne (St. Croce/Włochy), Robert Kromm (Modena/Włochy), Eugen Bakumovski (Ancona/Włochy), Stefan Hübner (TuS Schladern), Marcus Böhme, Felix Fischer (obaj SCC Berlin), Malte Holschen (evivo Düren), Christian Dünnes (Piacenza/Włochy)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2006-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved