Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Radomianie powalczą o medal MP

Radomianie powalczą o medal MP

fot. archiwum

Juniorzy radomskiego Jadaru, Damian Słomka i Wojciech Żaliński, zagrają o medale mistrzostw Polski juniorów w siatkówce plażowej. W turnieju rozgrywanym w Rybniku przy kąpielisku Ruda rywalizowało 16 najlepszych par wyłonionych drogą dwustopniowych eliminacji.

Radomskie duety rozpoczęły mistrzostwa od dwóch spektakularnych zwycięstw. Para Damian Słomka , Wojciech Żalińśki pokonała 2:0 silny duet AZS-u Częstochowa – Krzysztof Orman , Karol Dziuba . O ile ten wynik jest bardzo wartościowy, ale był do przewidzenia, tak w kategoriach prawdziwej sensacji uznać należy wygraną juniorów Jadaru Radom – Jakuba Buckiego i Sebastiana Sobczaka nad rozstawionymi siatkarzami Jokera Piła – Michałem Kubiakiem i Radosławem Zbierskim 2:0. Obaj mają na swoim koncie tytuł mistrzów Europy i wicemistrzów świata juniorów. – To było bardzo dobre spotkanie, a wynik większość obserwatorów odebrała jako ogromną sensację mistrzostw – powiedział Paweł Słomka , były siatkarz Czarnych Radom obserwujący zawody w Rybniku.

Los sprawił, że w drugiej turze wg. drabinki mistrzostw rozgrywanych systemem brazylijskim naprzeciw siebie stanęły obie pary Jadaru. Zgodnie z przewidywaniami spotkanie był zacięte i o ile pierwszy set wygrali dość łatwo Żaliński i Słomka, tak w drugiej partii emocji było jeszcze więcej, a o wygranej faworytów zadecydowała skuteczniejsza gra na siatce.

W trzeciej rundzie, której stawką było wejście do półfinału jako piersi na boisko weszli Bucki z Sobczakiem. Ich przeciwnikami była trzecia para półfinału rozgrywanego w Wielkopolsce Marcin Konkel , Daniel Lenc . Niestety radomianie przegrali 1:2 i odpadli z dalszej rywalizacji ale zwycięstwo z faworyzowaną parą Kubiakiem, Zbierskim było ogromnym sukcesem radomian. Ostatecznie sklasyfikowano ich na pozycjach 9-12.Na drodze do ćwierćfinału Słomki i Żalińskiego stanęła para Skry Bełchatów – Oskar Dziewit i Michał Błoński. Radomianie rozpoczęli spotkanie z animuszem, ale z biegiem czasu inicjatywę przejęli rywale. Warto dodać, że w drugiej partii radomianie prowadzili już 18:16.

Jeśli pokonają ponownie parę Dziuba/Orman zagrają o medale.

Wyniki:

Damian Słomka, Wojciech Żaliński – Karol Dziuba, Krzysztof Orman (AZS Częstochowa) 2:0 (21:17, 21:17), Jakub Bucki, Sebastian Sobczak – Michał Kubiak, Radosław Zbierski (Joker Piła) 2:0 (22:20, 21:19), Słomka, Żaliński – Bucki, Sobczak 2:0 (21:14, 27:25), Marcin Konkel, Daniel Lenc (Korab Puck) – Bucki, Sobczak 2:1 (16:21, 21:13, 15:13), Słomka, Żaliński – Oskar Dziewit, Michał Błoński (Skra Bełchatów) 1:2 (21:15, 19:21, 12:15).

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2006-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved