Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Podkarpackie Mistrzostwa Amatorów w siatkówce plażowej

Podkarpackie Mistrzostwa Amatorów w siatkówce plażowej

Para Marcin Środa - Andrzej Wielgosz wygrała drugą odsłonę Podkarpackich Amatorskich Mistrzostw Siatkówki Plażowej "PointPoker.com Cup". W sobotniej imprezie po zaciętym finale pokonała duet Piotr Maciołek - Łukasz Dołowacki.

W sobotę na boiskach przy VIII Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie rozegrano drugi turniej z cyklu Podkarpackich Amatorskich Mistrzostw Siatkówki Plażowej "PointPoker.com Cup". Podobnie jak w pierwszych zawodach, do imprezy zgłosiło się osiem par. W porównaniu jednak z zawodami sprzed dwóch tygodni tylko jeden duet (Czarni) ponownie przystąpił do zmagań.

Po spotkaniach systemem "każdy z każdym" zrezygnowano tym razem z rozgrywania półfinałów. Dwie najlepsze pary zagrały od razu w finale, a kolejne dwie w meczu o trzecie miejsce. Oba pojedynki były niezwykle zacięte, a o wygranej decydowały dopiero tie-breaki. W spotkaniu o "brąz" Czarni mimo przegranego pierwszego seta 13:15 w dwóch kolejnych okazali się lepsi od duetu biało-czerwonych i po raz drugi w cyklu zajęli trzecie miejsce.

Jeszcze bardziej zacięty był mecz finałowy. Zespół Bobrów w pierwszym secie pokonał parę Stamaksu 23:21 (gra się do 15 pkt!), by w drugiej partii bez większego oporu ulec przeciwnikom. W tie-breaku para Środa/Wielgosz potrafiła się jednak na tyle zmobilizować, żeby wygrać seta do 11 i tym samym triumfować w drugim turnieju amatorskich mistrzostw Podkarpacia.

Do końca cyklu zostało jeszcze pięć eliminacji. Trzeci turniej zaplanowano na najbliższą sobotę, 15 lipca. Zgłoszenia przyjmowane są pod nr 512 179 321 oraz pod adresem e-mailowym: fever25@wp.pl i lukasz-dolowacki@wp.pl. Zapisać można się także na godzinę przed rozpoczęciem turnieju. Koszt uczestnictwa w zawodach – 50 złotych, zaś dla osób do 18. roku życia – 30 złotych.

Wyniki II turnieju Podkarpackich Amatorskich Mistrzostw Siatkówki Plażowej "PointPoker.com Cup":