Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Włoskie metody na rosyjskie przyzwyczajenia

Włoskie metody na rosyjskie przyzwyczajenia

Na ławce trenerskiej rosyjskiej reprezentacji kobiet nie ma już kontrowersyjnego Nikołaja Karpola. Miejsce sławnego szkoleniowca zajął włoski trener, Giovanni Caprara.

Trzeba dodać, że człowiek niezmiernie spokojny w przeciwieństwie do swojego wybuchowego i nerwowego poprzednika dla którego używanie słów nieprzyzwoitych było rzeczą naturalną.

Po erze Nikołaja Karpola rosyjska federacja pisze nowy rozdział w siatkówce kobiecej – mówi Giovanni Caprara. – Szukała nowego trenera. Rynek włoski, gdzie jest wielu dobrych szkoleniowców, był obiektem szczególnej penetracji. Nikołaj Karpol musiał wywrzeć duże piętno na pracy reprezentacji, a zawodniczki miały swoje przyzwyczajenia w codziennej pracy. To jest ważne, żeby drużyna mogła korzystać z możliwie najlepszych warunków. Przy pomocy włoskich metod treningowych próbujemy wykonać krok do przodu.Na pytanie gdzie jest największa potrzeba działania Giovanni Caprara odpowiedział: – Zastąpiliśmy tradycyjny rosyjski system obrony (3-1-2) na nowoczesną taktykę (3-2-1). Jesteśmy właśnie na etapie, żeby nasze pomysły kolejno wprowadzać w życie.

W tegorocznym turnieju w Montreux Rosja obok Polski należała do najsłabszych uczestników. Co się za tym kryje? Nie stać Rosjanek na równą walkę z najlepszymi?

Byliśmy nad Jeziorem Genewskim z młodą, nieograną drużyną – powiedział trener Caprara. – Chodziło oto, żeby niedoświadczonym siatkarkom dać możliwość przyzwyczajenia się do nowych struktur gry. Brakowało osiem najlepszych zawodniczek. One muszą odpocząć po długim sezonie. Z kadry która była w Montreux spróbujemy zabrać na mistrzostwa świata w Japonii cztery lub pięć zawodniczek.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2006-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved