Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Przygotowania Tunezji do Mistrzostw Świata

Przygotowania Tunezji do Mistrzostw Świata

Drużyna Tunezji, drugi obok reprezentacji Egiptu przedstawiciel Afryki na mistrzostwach świata w Japonii, cykl swoich przygotowań do tej imprezy rozpocznie we Włoszech, gdzie przebywać będzie w dniach 10-14 lipca.

Tunezyjczycy uczestniczyć będą w turnieju towarzyskim w Boario Terme koło Mediolanu, w którym zmierzą się z zespołami Włoch, Iranu oraz Polski B.

Do Włoch ekipa pojedzie bez dwóch najbardziej doświadczonych zawodników: Noureddine Hfaiedh oraz kontuzjowanego Chaker Ghazala.Trener zespołu Jiacobe Antonio, po przegranej z Egiptem w finale Mistrzostw Afryki (wrzesień 2005) podjął decyzję o „odświeżeniu” zespołu. Z tego też powodu w 14 – osobowej grupie zawodników objętych cyklem przygotowań do MŚ znalazło się czterech debiutantów: Ayman Breek, Saif Hamam, Hesham Elkaabi oraz Mohamed Ben Soliman.Po powrocie we Włoch, reprezentacja Tunezji uda się do Kanady, gdzie weźmie udział w kolejnym turnieju towarzyskim. Na kilkanaście dni przed rozpoczęciem MŚ zespół uczestniczyć będzie w ostatnim zgrupowaniu w Korei, skąd uda się bezpośrednio na finały do Japonii.

Na mistrzostwach świata Tunezja rywalizować będzie w grupie D z: Serbią i Czarnogórą, Kazachstanem, Rosją, Koreą oraz Kanadą.

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved