Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Paweł Zagumny: Nikt nie odda meczu za darmo

Paweł Zagumny: Nikt nie odda meczu za darmo

- Moim zdaniem drużyna Stanów Zjednoczonych to najtrudniejszy przeciwnik w naszej grupie - powiedział w rozmowie z Pawłem Sikorą z RMF FM rozgrywający reprezentacji Polski, Paweł Zagumny, o rywalu grupowym z Ligi Światowej.

Tegoroczne rozgrywki Ligi Światowej Polacy rozpoczną meczami z reprezentacją Stanów Zjednoczonych. Dla Pawła Zagumnego właśnie ta drużyna będzie najcięższym grupowym przeciwnikiem. – Myślę, że najtrudniejszy w naszej grupie. Drużyna bardzo dobra, stworzona z zawodników grających w Europie m.in. we Włoszech, Grecji. Grają mądrze taktycznie i są znakomicie przygotowani pod względem fizycznym– mówi rozgrywający polskiej reprezentacji.

Polska reprezentacja w każdym meczu gra o zwycięstwo, jednak podopieczni Raula Lozano nigdy nie mogą być spokojni o wynik i grę zespołu. – Spokojni to nigdy nie jesteśmy. Inne drużyny też trenują, chcą wygrywać. Czujemy się mocni, ale zdajemy sobie sprawę, że to nie jest jeszcze to, czego byśmy oczekiwali od siebie.- mówi Zagumny. – Każdy zawodnik wychodząc na boisko myśli o zwycięstwie i nie kalkuluje. To trener ustala priorytet. Wystawia zawodników pierwszej czy drugiej „szóstki”, ale i tak wszyscy chcą wygrywać. Nikt się nie położy i nie odda meczu za darmo.- dodaje.Polacy myślą o finałach Ligi Światowej. Według Pawła występ biało – czerwonych w tegorocznych finałach będzie uzależniony od meczów wyjazdowych z reprezentacją USA. – Jeśli w Salt Lake City pokonamy choć raz USA, to myślę, że to będzie pierwszy krok w kierunku awansu do finału Ligi Światowej. – jedno zwycięstwo za oceanem jest oczywiście planem minimum dla polskiej reprezentacji. – Jest to pierwszy mecz, wyjazdowy. Wiadomo, że pierwsze mecze gra się najtrudniej. – zauważa Zagumny. – Nie znamy przeciwnika. Widzieliśmy tylko dwa mecze Amerykanów. W drugim meczu będzie nam łatwiej z nimi grać. Ale czy wygramy? Zobaczymy.- dodaje.

Tegoroczne rozgrywki Ligi Światowej nie są jedyną międzynarodową imprezą w tym roku. Polaków czeka jeszcze gra na Mistrzostwach Świata w Japonii. Polska reprezentacja w obydwóch tych imprezach może grać o najwyższe cele. – Są dwa cele. Liga Światowa i mistrzostwa świata. Liga Światowa jest teraz, mistrzostwa świata za cztery miesiące. Jest taka przerwa między tymi imprezami, że można je pogodzić– mówi Paweł.

Polscy siatkarze, gdy mają chwilę czasu śledzą przebieg Mistrzostw Świata w Niemczech. – Jeżeli nie mamy treningów czy meczów to chętnie oglądamy spotkaniach na niemieckich stadionach. Cały czas są jakieś niespodzianki. Może w półfinale ich nie będzie. Stawiam na finał Niemcy – Francja. – typuje Zagumny. – Wielkim ekspertem od piłki nożnej nie jestem, ale myślę że Niemcy wygrają z Włochami w półfinale. A ile? To już zobaczymy.- kończy.

Tekst na podstawie wywiadu Pawła Sikory z radia RMF FM.

źródło: interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved