Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Olimpijskie marzenie Skowrońskiej

Olimpijskie marzenie Skowrońskiej

- Wakacje przyjemnie spędziłam w Polsce, nigdzie w świat nie ruszałam się - powiedziała Katarzyna Skowrońska, która po ślubie zaszyła się "gdzieś w lesie" ze świeżo poślubionym małżonkiem i czas przed zgrupowaniem kadry w Szczyrku przeznaczyła na odpoczynek.

Jest tutaj cisza i spokój, słoneczka w Polsce ostatnio też nie brakowało. – mówi młoda mężatka.

W czerwcu Katarzyna Skowrońska podpisała kontrakt ze słynnym włoskim Asystelem Novara. Była to decyzja dobrze przemyślana. Na razie dla mnie najważniejszy jest własny sportowy rozwój. Na grę w Rosji czy Korei będę miała czas. Być może kiedyś na te kraje też przyjdzie pora.Katarzyna Skowrońska podkreśliła, że liga włoska jest najsilniejsza w świecie i jest tam od kogo uczyć się. W Asystelu zagra na środku, ale też ma wzmocnić drugą linię. Będzie to tzw. pozycja szósta bez zmian z libero – mówi Katarzyna Skowrońska.

W tym sezonie najważniejszą imprezą będą mistrzostwa świata. Polska trafiła do… Nie ma żadnych łatwych grupSkowrońska ucina wszelkie spekulacje. – Tak nie można podchodzić. Nie spodziewajmy się, że ktoś, coś nam podaruje.

„Po drodze” Polska zagra w Grand Prix. Jest to dość specyficzna impreza – mówi Katarzyna Skowrońska. – Ma swoją rangę i trzeba dobrze grać, żeby zwyciężać. W tym cyklu można zdobyć punkty do światowego rankingu, których w 2004 roku nam zabrakło i nie pojechałyśmy na dodatkowy turniej kwalifikacyjny, a w nim miałybyśmy szanse na awans do igrzysk w Atenach.

Katarzyna Skowrońska podkreśliła, że gra w igrzyskach w Pekinie jest jej największym marzeniem. Będę gryzła parkiet, żeby tam się znaleźć – powiedziała. Katarzyna Skowrońska cały lipiec spędzi na zgrupowaniu kadry w Szczyrku.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved