Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Liga Światowa 2006 – Wielkie przedbiegi

Liga Światowa 2006 – Wielkie przedbiegi

fot. archiwum

16 najlepszych siatkarskich teamów świata rusza do boju w Lidze Światowej. Podzielone na cztery grupy będą walczyć o zakwalifikowanie się do sześciodrużynowego finału. Rywalami Polaków w grupie A będą zespoły USA, Serbii i Japonii.

Dzisiaj biało-czerwoni wylatują na zgrupowanie do Ameryki Północnej. A 15 i 16 lipca pierwsze mecze LŚ (w Salt Lake City z USA).

 

Większość reprezentacji traktuje tegoroczną LŚ jako wielkie przedbiegi przed mistrzostwami świata w Japonii. Jest okazja do wypróbowania taktyki, zgrania zespołów, rozpoznania siły rywali. No i do zarobienia… 

W grupie w zależności od zajętego miejsca zarobić można: 200, 150, 100 lub 50 tysięcy dolarów. W finale na zwycięzcę czeka milion dolarów, na drugi zespół – pół miliona zielonych. Jest i wynagrodzenie dla graczy: 800 dolarów za mecz wygrany, 400 – za przegrany. MVP zarobi dodatkowo 40 tysięcy dolarów.

 

Jeden z najbardziej doświadczonych w naszej drużynie zawodników, Dawid Murek , mówi tak: – Mieliśmy dużo treningów, a bardzo mało grania. Liga Światowa to teraz okazja do osiągania coraz wyższego poziomu. Jeśli z USA w Salt Lake City i Serbami w Belgradzie nie będzie to jeszcze szczyt, to na pewno na mecze w Łodzi już będziemy w niezłym gazie…

 

Nie ma co ukrywać – polska widownia siatkarska (podobno najlepsza na świecie) bardzo na ten gaz drużyny Lozano liczy.

 

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2006-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved