Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kolejny Norweg w PLS

Kolejny Norweg w PLS

W dniu dzisiejszym, oficjalnie roczny kontrakt z Resovią podpisze MVP sezonu 2003/04 w Polskiej Lidze Siatkówki, Piotr Gabrych. Wiadomo też, że kolejnym zawodnikiem, który zasili ekipę trenera Jan Sucha, będzie Norweg Geir Eithun.

Pertraktacje z Piotrem Gabrychem (wczoraj skończył 34 lata) byłym reprezentantem Polski trwały dosyć długo i dziś zakończą się oficjalnym parafowaniem umowy. Był siatkarz Jastrzębia nie będzie jedynym nowym zawodnikiem klubu z Rzeszowa.

W środę kontrakt ma podpisać również grający na pozycji przyjmującego Norweg Geir Eithun, któremu podczas Memoriale Wagnera w Olsztynie, bacznie przyglądali się dyrektor sportowy Resovii, Marek Karbarz i trener Jan Such. – To bardzo solidny zawodnik, który wzmocni naszą siłę na skrzydłach. Znalazły się środki finansowe od sponsorów i dlatego zdecydowaliśmy się z nim podpisać umowę – informuje trener Resovii. Pomysłodawcą transferu Geira Eithuna jest trener Norwegii, Dariusz Marszałek (w przeszłości zawodnik Resovii), który już w uiegłym roku proponował rzeszowianom tego siatkarza. Obaj panowie zjawią się dziś w stolicy Podkarpacia. W ubiegłym sezonie Eithun występował w lidze tureckiej w barwach IBB Stambuł.Kadra Resovii została więc już skompletowana ale trener Jan Such, który wczoraj udał się na urlop do córki mieszkającej we Francji, nie wyklucza, że będzie miał w sezonie 2006/2007 13 zawodników. – Rozważamy włączenie do kadry młodego środkowego Tomasza Kusiora z Sanoka – informuje Such. Z Resovią pożegna się natomiast Stanisław Pieczonka (mam propozycje z francuskiego zespołu Toulouse) z którym klub nie przedłużył kontraktu.

źródło: Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved