Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Wypowiedzi po meczu Kanada – Włochy

Wypowiedzi po meczu Kanada – Włochy

W spotkaniu o trzecie miejsce w IV Memoriale Huberta Wagnera drużyna Kanady zwyciężyła z reprezentacją Włoch. Poniżej wypowiedzi trenerów i zawodników po tym meczu.

Glenn Hoag – Trener reprezentacji Kanady:

Oczekiwałem, że mecz będzie bardzo ciężki po wczorajszym meczu z Polską (przyp. red. Polska A – Kanada 3:2 (19:25, 21:25, 21:25, 25:18, 15:11), gdzie zagraliśmy pięć setów.Dziś to był bardzo emocjonalnie wyczerpujący mecz dla obydwu zespołów. Drużyna Włoch jest bardzo dobrze znana z techniki i taktyki. My byliśmy na to przygotowani. Nasz zespół odpowiedział w taki sposób jaki chcieliśmy. Jestem bardzo zadowolony ze zwycięstwa. Uważam, że fizycznie prezentowaliśmy się bardzo dobrze. Zawodnicy wytrzymali trudy tego turnieju.


Fred Winters – Zawodnik reprezentacji Kanady:

Jestem bardzo szczęśliwy, że zdobyliśmy medal (przyp. red. III miejsce w turnieju). Za każdym razem, gdy zdobywa się medal na tak długo trwającym turnieju, gdzie jest osiem zespołów to jest to sukces. Jestem bardzo niezadowolony po porażce we wczorajszym meczu (przyp. red. Kubańczycy uporali się z Kanadą 3:0), bo wygrywając mielibyśmy szansę grać w finale.


Mario Motta – Trener reprezentacji Włoch:

Trudno mi mówić o wyniku meczu, bo jestem rozczarowany wynikiem dwóch ostatnich setów, które były bardzo wyrównane, a które przegraliśmy tylko i wyłącznie po własnych błędach. Zespół Kanady to drużyna już o pewnej renomie, więc nie było nam tak łatwo im się przeciwstawić. Tym bardziej, że zagrali wczoraj całkiem niezły mecz (przyp. red. Polska A – Kanada 3:2). Gratuluję zespołowi Kanady. My musimy się jeszcze dużo nauczyć – wygrywać mecz w trudnych końcówkach, co dzisiaj nam nie wyszło. Chciałbym również pogratulować organizatorom turnieju. Czujemy się w Olsztynie bardzo dobrze.

Przyjechaliśmy tu z kadrą B. Tak zdecydował trener pierwszej reprezentacji. Bezpośrednim powodem tego było sześć kontuzji w pierwszym składzie. Z tego względu zespół A pożyczył od zespołu B tych sześciu graczy, żeby jakoś przygotować się do Ligi Światowej i Mistrzostw Świata. Dlatego zespół A został w domu i trenuje, a reprezentacja B została uzupełniona następnymi zawodnikami, których widzimy tu w Olsztynie. Jest to wybór trenera pierwszej reprezentacji, że jesteśmy tu w takim składzie a nie innym.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved