Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT: Cztery polskie pary odpadły w kwalifikacjach w Marsylii

WT: Cztery polskie pary odpadły w kwalifikacjach w Marsylii

fot. archiwum

Aż cztery polskie pary żeńskie wystartowały w kwalifikacjach do turnieju World Tour w Marsylii. Niestety, żadna z nich nie zakwalifikowała się do turnieju głównego, a zaledwie jednej udało się dotrzeć do drugiej rundy eliminacji.

Jako pierwsze na boisko wyszły o godz. 9:00 Dorota Wrzochol i Ewa Kalinowska oraz Katarzyna Urban i Joanna Wiatr . Przeciwniczkami pierwszej z polskich par były Szwajcarki Romana Kayser i Isabelle Forrer . Pierwszy set Wrzochol i Kalinowska przegrały łatwo do 14, ale w drugim podjęły walkę z wyżej rozstawionymi przeciwniczkami i zwyciężyły do 18. Niestety, set trzeci ponownie należał do pary szwajcarskiej, która awansowała do II rundy kwalifikacji.

Para Urban i Wiatr, rozstawiona w kwalifikacjach z nr 24. trafiła na kazachską parę z nr 40. – Dyachenko/Penkina . Polki musiały jednak oddać spotkanie walkowerem z powodu kontuzji jednej z zawodniczek. Wciąż czekamy na wiadomości z Marsylii, która z zawodniczek nabawiła się kontuzji i czy uraz jest poważny.

Godzinę po tych spotkaniach na boiska wyszły pozostałe dwie polskie pary. Małgorzata Sobolewska i Magdalena Michoń-Szczytowicz trafiły na francuską parę Marion Castelli i Celine Gemise Fareau . Rywalki okazały się jednak lepsze w dwóch rozegranych setach i pozwoliły naszej parze myśleć o powrocie do Polski.Nadzieje na awans miały jeszcze Dorota Wojtczak i Anna Białobrzeska , które w I rundzie trafiły na wyżej rozstawione Włoszki Luciani/Menon . Świetny mecz w wykonaniu polskiej pary, a zwłaszcza set drugi, w którym rozbiły rywalki, pozwolił im awansować do II rundy kwalifikacji, gdzie zmierzyły się z rozstawioną z nr 6. rosyjską parą Natalia Uryadova i Aleksandra Shiryaeva . W pierwszym secie Polki zostały rozbite do 10 i wydawało się, że będzie to najkrótsze spotkanie tej rundy. Tymczasem nasza para zwyciężyła w drugim secie do 16 wyrównując stan spotkania. Set trzeci został jednak zdominowany przez Rosjanki, które wygrały całe spotkanie i tym samym pozbawiły ostatnią z polskich par szans na awans do turnieju głównego.

 

Mecze polskich par w Marsylii :

I runda kwalifikacji:

Wrzochol-Kalinowska – Forrer-Kayser SUI 1-2
(14-21, 21-18, 7-15)
Urban-Wiatr – Dyachenko-Penkina KAZ 0-2
(kontuzja w polskiej parze)
Sobolewska-Szczytowicz – Castelli-Gemise Fareau FRA 0-2
(16-21, 13-21)
Luciani-Menon ITA – Białobrzeska-Wojtczak 0-2
(19-21, 7-21)

II runda kwalifikacji:

Białobrzeska-Wojtczak – Uryadova-Shiryaeva RUS 1-2
(10-21, 21-16, 9-15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved