Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Transfery zawieszone

Transfery zawieszone

Z zapowiadanych sześciu transferów w drużynie siatkarek Energii Gedanii, która awansowała do krajowej elity, udało się zrealizować do tej pory tylko jeden. Nową zawodniczką w zespole jest 27-letnia rozgrywająca Ewa Ślusarz, która ostatnio reprezentowała barwy AZS Poznań.

Niestety, nie doszło do podpisania umowy z Dorotą Ściurką, która wybrała ofertę z Pałacu Bydgoszcz i Małgorzatą Kożuch, która będzie kontynuowała karierę w Hamburgu.

Po zmianach w zarządzie spółki Energa, pozostałe siatkarki które zamierzaliśmy pozyskać do naszej drużyny stały się nieufne i zawiesiły rozmowy transferowe – powiedział Zdzisław Stankiewicz, prezes gdańskiego klubu.Jego zdaniem sytuacja klubu nie jest wcale zła i już wkrótce może dojść do podpisania umowy sponsorskiej z nowym zarządem Energi. Jej kontynuowaniem zainteresowany jest nowy prezes tej firmy Adam Jaśkowski.

Kandydatkami do gry w Gedanii są, środkowa reprezentacji Polski Sylwia Pycia i rozgrywająca Marta Pluta, która konkurowałaby ze Ślusarz o miejsce w pierwszej szóstce.

Z drużyny, która w poprzednim sezonie wywalczyła awans do Ligi Siatkówki Kobiet pozostają: Dominika Kuczyńska, Marta Siwka, Emilia Reimus, Berenika Tomsia, Anna Sołodkowicz i Aleksandra Kruk.

Justyna Ordak i Karolina Wiśniewska wystąpiły do klubu o zgodę klubu na wypożyczenie do KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Gdański klub nie zamierza na siłę zatrzymywać tych siatkarek w drużynie, ale w sytuacji niepodpisania nowych kontraktów, wypożyczenie ich byłoby niewskazane, uważa prezes Stankiewicz.

Do 21 sierpnia gedanistki pozostaną na urlopach. Sezon ligowy rozpocznie się dopiero 2 grudnia. W tym dniu gdańszczanki podejmą mistrzynie Polski Muszyniankę, a mecz ten będzie transmitowany przez TVP. Wcześniej, w połowie października drużyna Energi Gedani wystartuje w rozgrywkach Pucharu Polski.

źródło: naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved