Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Rusza Liga Światowa 2006

Rusza Liga Światowa 2006

fot. archiwum

We wtorek 04/07/06, w Warszawie, odbyła się konferencja prasowa poświęcona rozgrywkom Ligi Światowej 2006. W bieżącym roku turniej rozpoczyna się w 14 lipca, a jego formuła będzie nieco inna niż w poprzednich latach.

W czterech grupach eliminacyjnych wystąpi 16 drużyn, w tym po dłuższej przerwie reprezentacje Rosji i USA oraz po raz pierwszy przedstawiciele kontynentu afrykańskiego – drużyna Egiptu. W turnieju finałowym w Moskwie zagra sześć zespołów – obok zwycięzców grup będzie to gospodarz – Rosja oraz jedna drużyna z tzw. dziką kartą, przyznaną przez FIVB – powiedział Wojciech Czayka , dyrektor Ligi Światowej w Polsce.

 

Już po raz dziewiąty weźmiemy udział w prestiżowych rozgrywkach Ligi Światowej. Nasi rywale to jedne z najsilniejszych drużyn na świecie, co dodatkowo wpływa na popularność tych rozgrywek. Tym razem będziemy mogli podziwiać w akcji ekipy Serbii i Czarnogóry, która w tym roku po raz ostatni wystąpi pod taką nazwą, Stanów Zjednoczonych oraz Japonii. Jestem przekonany, że jak co roku, najlepsza na świecie polska publiczność stworzy niezapomniane widowiska, zaś nasza drużyna po raz kolejny udowodni, że należy do elity światowej siatkówki. Bardzo chcielibyśmy, zobaczyć naszą reprezentację w wielkim finale, rozgrywanym tym razem w stolicy Rosji, bowiem udział w finale tak prestiżowych rozgrywek będzie dobrym przetarciem przed czekającymi nas mistrzostwami świata – powiedział Mirosław Przedpełski , prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. 

Nadrzędnym celem sezonu będą jednak mistrzostwa w Japonii – powiedział Raul Lozano , trener reprezentacji Polski. – Przy całym szacunku dla oczekiwań kibiców związanych z Ligą Światową, będę miał na uwadze głównie mistrzostwa świata. Podczas spotkań Ligi Światowej celem będzie znalezienie optymalnej pierwszej szóstki, a kolejnym – poprawienie gry reprezentacji jako zespołu. Nie oznacza to oczywiście, że lekceważymy mecze Ligi Światowej. Będziemy oczywiście chcieli wypaść w tych rozgrywkach jak najlepiej, jednak cel na ten rok to mistrzostwa świata – dodał trener Lozano.

 

Raul Lozano wyraził również zadowolenie z formy naszych zawodników, którą mogliśmy zobaczyć podczas olsztyńskiego Memoriału im. Huberta Wagnera. – Cała drużyna zdecydowała, że zwycięstwo w Memoriale, a także wszystkie inne mniej lub bardziej ważne nasze sukcesy dedykujemy Arkowi Gołasiowi .

 

Decyzją zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej podczas wszystkich oficjalnych meczów reprezentacji Polski siatkarzy po sufitem sal, w których zostaną rozegrane mecze zawiśnie koszulka Arkadiusza Gołasia.

 

Zobacz również :

Liga Światowa 2006 – składy zespołów oraz terminarz spotkań grupy A

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved