Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Raul Lozano: Bo sędzia miał okulary…

Raul Lozano: Bo sędzia miał okulary…

Wypowiedzi po finałowym spotkaniu IV Memoriału im. Huberta Wagnera zdominowała... krytyka sędziów z ust trenera reprezentacji Polski. Lozano narzeka na sędziów w okularach.

Raul Lozano – Trener reprezentacji Polski:

Chciałbym odnieść się do sposobu sędziowania. Wyznaję zasadę, że kiedy przegrywam nigdy nie krytykuję pracy sędziów. I na pewno, jeśli mówimy, że jako polska siatkówka chcemy się rozwijać i żeby nasza siatkówka była coraz mocniejsza, to elementem tego jest również sędziowanie. W żadnym poważnym zawodowym sporcie nie można spotkać sędziów w okularach – ani w tenisie ani w piłce nożnej, niezależnie czy jest to sędzia główny czy liniowy. Oczywiście to nie znaczy, że oni nie mają problemu ze wzrokiem, ale na te mecze zakładają szkła kontaktowe. Ja od dziesięciu lat proponuję, żeby taki obowiązek nałożyć również na sędziów, bo zawodnicy nie grają w okularach tylko w szkłach kontaktowych. Niestety trzeba tu przyznać rację trenerowi i zawodnikom kubańskim. W decydujących momentach były dwa-trzy kardynalne ewidentne błędy sędziów, które miały wpływ na wynik meczu. Nie chcę tu mówić o złych intencjach sędziów czy że nam pomogli. Tylko oni po prostu mają braki, które powodują, że popełniają takie błędy. Nie wyolbrzymiając tego problemu, bo Polska na pewno zasłużyła na zwycięstwo.Bardzo dobrze zagraliśmy w dwóch pierwszych setach. W trzecim obniżyliśmy nasz poziom gry w związku z czym przegraliśmy. Na pewno w tym meczu byliśmy zespołem lepszym, ale trzeba przyznać, że Kubańczycy są bardzo młodym zespołem, że wykonali ogrom pracy i że na pewno będą groźni na Mistrzostwach Świata.


Pavel Pimienta Allen – Kapitan reprezentacji Kuby:

Myślę, że to był bardzo dobry mecz. Niestety zrobiliśmy trochę błędów, co pozwoliło zwyciężyć drużynie polskiej.


Roberto Garcia Garcia – Trener reprezentacji Kuby:

Najpierw chciałbym podziękować zespołowi polskiemu, który rozegrał wspaniały mecz. Dziękuję również organizatorom za dobrze wykonaną robotę. Jeśli chodzi o mecz to zrobiliśmy zbyt dużo błędów w zagrywce i blok nasz praktycznie nie funkcjonował. To były dwie podstawowe rzeczy, które przyczyniły się do naszej przegranej. Mam to samo zdanie co trener Polski – arbitrzy nie wznieśli się na poziom, jaki powinien być na meczu Kuby z Polską. Przegraliśmy nie przez złe sędziowanie, ale przez nasze błędy. Dlatego w następnym meczu zrobimy wszystko, by lepiej wypaść. Jeszcze raz gratuluję polskiej drużynie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved