Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Kursokonferencja trenerska w Olsztynie

Kursokonferencja trenerska w Olsztynie

Memoriał Huberta Wagnera to nie tylko ważne wydarzenie sportowe. W ciągu trzech ostatnich dni odbyła się bowiem kursokonferencja trenerska, którą poprowadził jeden z najwybitniejszych trenerów ostatnich lat, Julio Velsco. Uczestniczyło w niej blisko 150 szkoleniowców z całej Polski.

Julio Velasco, który w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku doprowadził reprezentację Włoch do największych sukcesów, tym razem podzielił się swą wiedzą i doświadczeniem z polskimi trenerami.

Na samym początku wykładów trener Julio Velasco nie omieszkał zauważyć pewnego symbolicznego wymiaru swej wizyty w Polsce: – W czasach gdy ja uczyłem się siatkówki – mówił na wstępie Velsco – niedoścignionym wzorem byli polscy siatkarze zespołu Huberta Wagnera. Dlatego dla mnie tak wielkim honorem jest móc być teraz w Olsztynie, i właśnie podczas Memoriału Huberta Wagnera, dzielić się swą wiedzą z polskimi trenerami.Podczas kursu prelegent szczególną uwagę zwracał na system gry umożliwiający przy odbiorze zagrywki rywala zdobycie punktu. Mówił dość szczegółowo o grze w obronie i asekuracji ataku, analizując możliwe scenariusze w poszczególnych ustawieniach, dostrzegając przy tym zarówno dobre, jak i złe strony każdego z rozwiązań.

Bardzo ważnym elementem wykładów była część poświęcona metodologii treningu, gdy Argentyńczyk mówił o swym warsztacie. Polscy trenerzy szczególnie dociekliwie dopytywali się Julio Velasco o jego sposób przygotowania zespołu w okresie przed rozpoczęciem rozgrywek. Szczególną uwagę przywiązując do przygotowania siłowego.

Oddzielnym, ważkim problemem była kwesta sposobu przygotowania zespołu w tym sezonie, gdy rozgrywki ligowe zaczną się dopiero w grudniu. Trener Velasco sporo miejsca poświęcił również na pracę na siłowni już w trakcie sezonu. Wszyscy byli zgodni, że właśnie przygotowanie fizyczne, praca na siłowni powinna być tematem kolejnego kursu dla trenerów.

Warto przy tej okazji podkreślić, że począwszy od grudnia ubiegłego roku polscy szkoleniowcy mieli okazję już czterokrotnie uczestniczyć w kursokonferencjach. Wcześniejsze prowadzili trenerzy reprezentacji kobiet – Andrzej Niemczyk (jedną) oraz mężczyzn – Raul Lozano (dwie).

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2006-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved