Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Klan Kożuchów opanował Hamburg

Klan Kożuchów opanował Hamburg

- Co będzie gdy Kasia z Małgosią spotkają się w derby Hamburga? - Tata tych utalentowanych siatkarek Mirosław Kożuch powtarza pytanie. - To będzie dobry numer. Żeby nie mieć rozdartego serca chyba wezmę kamerę i zacznę nagrywać.

Katarzyna Kożuch będzie bronić Wiwy, a Małgorzata NA Volleyball. Ten drugi klub sponsorowany jest przez wielki koncern miedziowy. O talencie i umiejętnościach obu sióstr jest już dość głośno w Europie. Małgosia ma już pewne miejsce w reprezentacji Niemiec. Bardzo ją chciała mieć u siebie Energa Gedania. Interesował się AZS Pronar Białystok, gdzie powstaje silna drużyna. Było kilka ofert z Niemiec.

Była też presja medialna w Hamburgu – mówi tata. – Miejscowe gazety oględnie mówiąc sugerowały, żeby siostry Kożuch zostały w tym mieście.Derby z ich udziałem będą na pewno gratką nie tylko dla Kożucha seniora. Gdy jeszcze dodamy, że obie panny Kożuch mają urodę gwiazd filmowych, to trudno się dziwić, że kluby hamburskie chciały je mieć u siebie.

Kasia i Małgosia na razie nie myślą o pieniądzach – mówi Mirosław Kożuch. – Nauka jest najważniejsza.

Małgosia ma raczej pewne miejsce w reprezentacji Niemiec na mistrzostwa świata. Oczywiście marzy się jej udział w igrzyskach w Pekinie. Jej talent został dostrzeżony przez władze Hamburga i zawodniczka otrzymuje tzw. sponsoring olimpijski.

Na talencie Małgosi poznał się bardzo szybko tak wytrawny fachowiec jak Andrzej Niemczyk. Czy mogłaby zagrać w reprezentacji Polski? – Jest to możliwe – mówi tata. – Myśleliśmy o tym. Musiałaby tylko przejść przez dwa lata karencji.

Małgosia urodziła się w 1986 roku w Hamburgu, jej siostry Aleksandra i Katarzyna w Gdańsku. Rodzice wyjechali do Niemiec tuż przed przyjściem na świat Małgosi. – Ciężko się wówczas w kraju żyło – mówi Mirosław Kożuch. – Polskę odwiedzam dość często, prywatnie i służbowo.

Pan Mirosław regularnie jeździ na turnieje siatkarskie. Jego charakterystyczna, wysoka sylwetka na harleyu jest doskonale znana w środowisku.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2006-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved