Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Dąbrowscy siatkarze powalczą wkrótce o krajowy prymat

Dąbrowscy siatkarze powalczą wkrótce o krajowy prymat

fot. archiwum

Młodzi dąbrowscy siatkarze odprawili z kwitkiem rywali w półfinałowych zmaganiach Mistrzostw Polski Kadetów w siatkówce plażowej, a teraz intensywnie przygotowują się do konfrontacji z najlepszymi parami w Polsce.

Zawody rozegrane na terenie Ośrodka Sportów Letnich w Parku Zielona zgromadziły na starcie najlepsze pary klubowe z aż czterech województw: śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego. W tym gronie znaleźli się też utalentowani gracze dąbrowskiego MMKS-u Bartosz Chrzanowski ,Michał Bernyś oraz Michał Kądzioła i Marcin Kantor . Dąbrowscy siatkarze od początku nadawali ton rozgrywkom, ogrywając kolejnych rywali. W efekcie obie pary znalazły się w finale, gdzie minimalnie lepsi okazali się Chrzanowski i Bernyś.

To dla nas spory sukces. Są to młodzi, perspektywiczni siatkarze, którzy tutaj zaprezentowali się z dobrej strony. Mam nadzieję, że równie dobrze pójdzie im w krajowym finale – podkreślił szkoleniowiec Paweł Sznicer .

Dzięki znakomitej postawie obie dąbrowskie pary awansowały do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które są jednocześnie finałem Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. Turniej ten odbędzie się 18 i 19 lipca w Łodzi. Obecnie kadeci wyjechali nad morze, gdzie w Pobierowie zaprezentują się podczas corocznego turnieju o Puchar Bałtyku.To dobra okazja do treningów, a także zmierzenia się z najlepszymi. Do Pobierowa przyjeżdża bowiem około trzydziestu par siatkarzy, cała czołówka najlepszej polskiej młodzieży. Rozgrywki toczą się na czterech boiskach, a zawsze panuje tam fajna atmosfera – mówi Sznicer.

Na turniej wyjechało z Dąbrowy Górniczej 6 par chłopców i 4 pary dziewcząt. Zawodnicy wrócą z zawodów w czwartek.

Młodzi, dąbrowscy siatkarze szlifują także formę w trakcie letniego cyklu Grand Prix w siatkówce plażowej o puchar dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji. Tam także idzie im całkiem dobrze w konfrontacji ze starszymi, a często znacznie bardziej utytułowanymi zawodnikami. Podczas turnieju pod nazwą Bluesowa Noc Siatkojańska, który ostatnio został rozegrany w Parku Zielona, wśród 31 zgłoszonych par najdalej udało się natomiast zajść Kantorowi i Kądziole. Zostali sklasyfikowani na pozycjach od 9 do 12, ale konkurencja była tutaj bardzo silna. Zawody wygrali bowiem aktualni Mistrzowie Europy do lat 21. Sińczak i Szternel z Łodzi.

Autor tekstu: Piotr Sobierajski – Dziennik Zachodni

źródło: Dziennik Zachodni, naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2006-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved