Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Alojzy Świderek: Memoriał był bardzo ważny

Alojzy Świderek: Memoriał był bardzo ważny

- Dobrze, że mieliśmy ten memoriałowy turniej. Gdyby nie on, to dopiero teraz zaczynalibyśmy treningi wytrzymałościowe, i w Lidze Światowej nic byśmy pewnie nie ugrali - powiedział Alojzy Świderek, drugi trener kadry polskich siatkarzy.

Raul Lozano jest bardzo wymagający wobec sztabu szkoleniowego i zawodników, ale najwięcej wymaga od samego siebie. Jest zdecydowany w tym, do czego dąży. Może czasami nawet zbyt duży z niego perfekcjonista – powiedział Alojzy Świderek.

Czasem wspólnie z Raulem bierzemy czynny udział w zajęciach, szczególnie, gdy brakuje jakichś zawodników, bo ktoś ma drobną kontuzję. Wtedy pomagamy, jak potrafimy. Na tamtym treningu część zawodników trenowała na sali, a część w siłowni, więc przy siatce było za mało ludzi. Pomagaliśmy, ale to nie była pomoc… kwalifikowana.Dobrze, że mieliśmy takie zawody jak memoriał. Gdyby go nie było, to dopiero teraz rozpoczynalibyśmy treningi wytrzymałościowe i w Lidze Światowej nic byśmy pewnie nie ugrali. A tak jesteśmy już nie tylko po pierwszym okresie przygotowań, ale i po kilku ważnych meczach. To głównie na ich postawie wybraliśmy dwunastkę na spotkania ze Stanami.

Tekst opracowano na podstawie rozmowy Lecha Janka/www.wm.pl z Alojzym Świderkiem.

źródło: wm.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved