Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Piotr Makowski: jesteśmy silniejsi

Piotr Makowski: jesteśmy silniejsi

Centrostal/Focus Park Bydgoszcz już zakończył budowanie zespołu na nowy sezon. - Będzie lepszy niż poprzedni - deklaruje szkoleniowiec bydgoskiej drużyny, Piotr Makowski.

Musi być silniejszy, skoro celem drużyny jest medal. Przed rokiem ambicje były trochę skromniejsze – miejsce w czołowej czwórce.I to zadanie Makowski wraz ze swoimi siatkarkami wypełnił. Centrostal/Focus Park był czwarty. Zagrał też w finale Top Teams Cup. Pozostało jednak uczucie zawodu, bo przecież dwa lata temu bydgoszczanki zostały wicemistrzyniami kraju i zdobyły Puchar Polski.

Nową ekipę zakończono kompletować bardzo wcześnie. Do rozpoczęcia ligi pozostało jeszcze niemal pół roku – Mamy zespół, który będzie walczył o medal – zapowiada Makowski.

Co się w nim zmieniło i czy te zmiany wystarczą do miejsca na podium?

Słabszymi elementami w naszej grze było przyjęcie zagrywki i blok – przyznaje szkoleniowiec Centrostalu/Focus Park – Ze względu na macierzyński urlop Dominiki Leśniewicz, aż cztery zawodniczki zagrały jako libero. To była duża rotacja. Zabrakło stabilizacji. Teraz to się zmieni. Dominika przejdzie z nami cały okres przygotowawczy – dodaje.

To jedna rzecz, dzięki której Centrostal/Focus Park chce poprawić przyjęcie zagrywki. Drugą jest sprowadzonie z Dalinu Myślenice Doroty Ściurki. To druga, pod względem skuteczności przyjęcia zagrywki, siatkarka w lidze.

Jest obecnie jedyną reprezentantką Polski w bydgoskiej ekipie. Trenuje już w Szczyrku pod okiem Andrzeja Niemczyka, który też zauważył jej klasę. Ściurka to także szalenie skuteczna atakująca – czwarta w ekstraklasie pod względem liczby zdobywanych punktów. To się przyda, bo ciągle nie wiadomo, czy będzie grać w nowym sezonie Ewa Kowalkowska.

Lekarstwem na poprawę grę w bloku ma powrót Bułgarki Iljany Goczewej. Z tą zawodniczką Makowski osiągał sukcesy rok temu. Goczewa ma znakomite wyczucie w grze na siatce – Blok, który jeszcze jako tako funkcjonował do połowy sezonu, w końcówce nam się rozsypał – mówi trener Centrostalu/Focus Park.

Partnerką Bułgarki na środki będzie Aleksandra Liniarska. Klub musiał zrezygnować z Jolanty Studziennej. I to jest początek strat, jakie zanotowała kadra Centrostalu/Focus Park.

Ja też traktuję odejście Joli do Stali Bielsko w kategorii strat. Nie była tak skuteczna w bloku jak Goczewa, za to świetnie gra w ataku. Nie było jednak wyjścia. Kontrakt Goczewej uniemożliwiał pozostanie Joli. To kwestia finansów – przyznaje Makowski.

Drugą zawodniczką z pierwszej szóstki, która odeszła jest rozgrywająca Magda Godos (wystąpi w Grześkach Kalisz). Makowski nie traktuje jednak jej braku w kategoriach straty.

Agnieszka Śrutowska zastąpi ją w pełni. Stawialiśmy na Magdę, jako zawodniczkę młodszą, ale Agnieszka nie ustępuje jej w umiejętnościach. Magda nie podjęła z nami rozmów w sprawie pozostania w klubie. Warunki z Kalisza widać były dużo lepsze – mówi Makowski.

Na koniec więc pieniądze, bo przecież wysokość budżetu to jeden z najważniejszych czynników siły zespołu. Tu Centrostal/Focus Park strat nie poniósł. Budżet będzie wynosił niewiele ponad 1,5 miliona zł. Być może działania rady patronackiej przyniosą kolejnych sponsorów.

Uciekła jednak Muszynianka, która pod względem budżetu zdecydowanie bryluje, razem ze Stalą Bielsko. Za nimi są Grześki a dalej: Centrostal i Nafta. Status quo został więc utrzymany, choć wysokie aspiracje ma też Pronar Białystok.

Na szczęście same pieniądze nie grają – mówi Makowski, który zaczął wczoraj, wspólnie z zespołem urlop. Przygotowania do nowego sezonu zaczną się 7 sierpnia.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved