Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dan Lewis w Bełchatowie

Dan Lewis w Bełchatowie

Kanadyjczyk Dan Lewis w przyszłym sezonie wystąpi w zespole Skry Bełchatów. Najlepszy przyjmujący IV Memoriału im. Huberta Wagnera w dniu dzisiejszym uzgodnił wstępne warunki przejścia do drużyny mistrza Polski.

Dan Lewis w poprzednim sezonie wraz z Krzysztofem Śmiglem grał we francuskim Montpellier Université Club VB. Kanadyjczyk zastąpi na przyjęciu Michała Winiarskiego, który przeszedł do Itas Trento Volley.

Szefowie BOT Skry bardzo długo szukali skrzydłowego. – Interesował nas zawodnik, który przede wszystkim dobrze przyjmuje zagrywkę – opowiada Konrad Piechocki. Nie udało się sprowadzić żadnego z Brazylijczyków – Joao Paolo Bravo i Idiego. Obaj dostali atrakcyjniejsze oferty w włoskich klubów. Dlatego zainteresowano się Lewisem, który przez trzy ostatnie sezony grał we francuskim Montpellier. 29-letni zawodnik przyjechał z reprezentacją swojego kraju na memoriał Huberta Wagnera. Tam oglądał go m.in. Jacek Nawrocki, drugi trener BOT Skry. – Od niego rozpoczynały się rozmowy o Kanadyjczykach – opowiada. – Zaimponował mi dynamiczną grą w obronie i walecznością. Odniosłem wrażenie, że ma charakter prawdziwego sportowca.Decyzja o zatrudnieniu Lewisa zapadła w niedzielę. Reprezentant Kanady został wybrany na najlepszego przyjmującego memoriału.

Wczoraj rano wiceprezes Piechocki pojechał na lotnisko Okęcie, żeby podpisać kontrakt. – O godz. 8.15 Kanadyjczycy rozpoczynali odprawę paszportową, więc musiałem być sporo wcześniej. Zdążyłem – mówi. Lewis przez najbliższy rok będzie zawodnikiem BOT Skry. W Bełchatowie pojawi się pod koniec sierpnia, już po oficjalnej prezentacji drużyny, która odbędzie się 14 sierpnia.

29-letni przyjmujący ma 194 cm wzrostu. W ostatnim sezonie zdobył w sumie 164 punkty.

Jak już informowaliśmy, zmiennikiem Macieja Dobrowolskiego na pozycji rozgrywającego będzie 22-letni Bartłomiej Neroj. Czy to już koniec zmian w BOT Skrze? – W zasadzie zakończyliśmy budowę drużyny, ale jeśli będzie do wzięcia dobry zawodnik, to nie powiemy nie – zapowiada Piechocki.

Przypomnijmy, że mistrz Polski sprowadził dwóch środkowych: Ewgienija Iwanowa i Janne Heikkinena, i skrzydłowego Piotra Gruszkę. Zatrudnił też argentyńskiego trenera Daniela Castellaniego. Odeszli Andrzej Stelmach, Robert Szczerbaniuk, Michał Winiarski i szkoleniowiec Ireneusz Mazur.

źródło: gazeta.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved