Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Chiny wspiera historia i kultura

Chiny wspiera historia i kultura

Chiny z dużym zaangażowaniem przygotowują się do igrzysk olimpijskich w Pekinie. Zdaniem wielu fachowców zdobędą większość medali. Jednym z silnych punktów ekipy gospodarzy będą siatkarki, których kapitanem jest Kun Feng.

Chińskie siatkarki należą do światowej czołówki od dawna, Jak jest to możliwe? – Nasza kultura, historia i tradycja wspiera nas w sposób maksymalny – mówi Kun Feng. – W przeciwieństwie do wielu innych reprezentacji my Chinki spędzamy połowę roku w kadrze. Przez pozostałe miesiące trenujemy w klubach. Na pewno też wielkość naszego kraju, liczba ludności odgrywa w tym dużą rolę.

Od chwili gdy Pekin otrzymał prawo organizacji igrzysk olimpijskich przygotowania reprezentacji chińskich siatkarek przebiegają pod hasłem „zwycięstwo w naszej stolicy.” – My zawsze chcemy wygrać niezależnie czy startujemy w turnieju w Montreux, mistrzostwach świata, czy igrzyskach olimpijskich – mówi Kun Feng. – Każde zawody są dla nas ważne. Oczywiście też poważnie podchodzimy do przygotowań.Kun Feng ma 28 lat, jest kapitanem oraz najstarszą zawodniczką zespołu i zwykle znajduje się w centrum swojej drużyny. Reprezentantka Chin śmieje się. —Proszę nie wypominać mi wieku – mówi. – Żadna szczególna rola mi nie przysługuje. Każdy ma równe prawa w naszej drużynie. Starsze uczą się od młodszych i odwrotnie. Jesteśmy mocni jako drużyna.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, inne

Więcej artykułów z dnia :
2006-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved