Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Sebastian Świderski: Brakuje nam gry z tymi najlepszymi

Sebastian Świderski: Brakuje nam gry z tymi najlepszymi

Sebastian Świderski został wybrany MVP IV Memoriału im. Huberta Wagnera. Prezentujemy niżej kilka spostrzeżeń najlepszego zawodnika zakończonego już turnieju, w którym polska drużyna narodowa zajęła 1. miejsce.

Bardzo się cieszymy, że w końcu udało się wygrać turniej, nasz turniej w Polsce, który jest już na tyle popularny, że znają go zespoły nawet z Ameryki. Cieszy fakt tego, że potrafimy się przełamać i odnieść w tym turnieju zwycięstwa. Może nie były one przekonywujące, bo w każdym meczu traciliśmy przynajmniej jednego ,,secika’’, ale jesteśmy na etapie przygotowania, etapie budowy wytrzymałości i siły i stąd się biorą jeszcze błędy. Tracimy czasami seriami punkty. Na pewno potrzeba troszeczkę czasu, ogrania i jednak więcej wyluzowania. Na pewno nie tylko kibicom, ale również niestety nam zadrżały serca, gdy przy stanie 23:19 Kuba odrobiła i było już 23:21. Baliśmy się powtórki z poprzedniej edycji LŚ. Niestety nie powinno nam się to zdarzyć. Prowadząc np. 20:13 powinno się przeciwnika dobić do końca. Niestety, ale nieszczęsne końcówki z tymi zespołami mocnymi, jeszcze troszkę rączka drży, przyjęcie jest nie pewne i wtedy błędy popełnia się jeden za drugim. Wynika to również z tego, że brakuje nam jeszcze gry z tymi najlepszymi, gry w takich momentach decydujących gdzie nerwy trzeba powstrzymać i ręka nie może zadrżeć.

Sebastian Świderki o współpracy z Michałem Bąkiewiczem.Michał Bąkiewicz jest bardzo dobrym przyjmującym, co udowadnia nie tylko w klubie, ale także tutaj w reprezentacji. Jest to bardzo dobry zawodnik w tym elemencie i cieszę się, że mogę z nim grać, bo czuję spokój jak on stoi obok i mam do niego zaufanie. Wiem, że te piłki szczególnie ,,między’’ mogę spokojnie zostawić jemu.

Sebastian Świderki o celach na Ligę Światową.

W tym roku już jest Final Six nie Final Four. Jest troszeczkę inaczej, bo będzie aż sześć drużyn. Jeśli mamy poważnie grać to gramy tylko o najwyższe cele. Myślę, że jest realne aby awansować do tej szóstki tego turnieju finałowego i o to będziemy walczyć. Każde zwycięstwo będzie cenne, tym bardziej, że amerykanie oraz Serbia i Czarnogóra są wyżej usytuowani od nas i uważam, iż będzie to bardzo dobre przetarcie przed Mistrzostwami Świata.

Sebastian Świderski o szansach Polski na MŚ w Japonii.

Największe szanse ma Brazylia. Uważam, że powinni dojść do finału. Mam jednak nadzieję, że się pomylę i będzie jakaś niespodzianka, bo jak na razie to trwa monopol na ich siatkówkę – gdzie nie pojadą, gdzie się nie pojawią tam wygrywają. Mam taką cichą nadzieję, że ktoś im pokrzyżuje plany – może my? Zobaczymy.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved