Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Memoriał H.W.: Komentarze po spotkaniu Polska – Portugalia

Memoriał H.W.: Komentarze po spotkaniu Polska – Portugalia

Po przegranym spotkaniu kadry B z Portugalią zawodnicy obu drużyn ocenili swoją grę jak i cały turniej. Poniżej wypowiedzi Nelsona Brizida, Pedro Sausa, Michała Lacha, Pawła Woickiego oraz Pawła Ruska.

Nelson Brizida:

Był to naprawdę ciężki mecz, zwłaszcza trzeci set, gdzie graliśmy punkt za punkt. Mimo tego, że grało się trudno wygraliśmy. Widzieliśmy wcześniejsze mecze Polaków, również już z nimi graliśmy i to nam pomogło wygrać. Polska drużyna jest młoda i dobra, jednak dziś my ponownie okazaliśmy się lepsi.Właśnie, graliście z kadrą B dwa dni temu, czy to wam w jakiś sposób pomogło dzisiaj?

N.B.: – Nie, nie. Dziś sprawili nam więcej kłopotów.

Co sądzisz o Memoriale?

N.B: – Uważam, że jest to świetne wydarzenie. Z przyjemnością przyjechalibyśmy w przyszłym roku.

A jak oceniasz polskich kibiców?

N.B: – Są świetni. Siatkówka w Polsce jest popularniejsza niż w Portugalii. U nas siatkówka jest gdzieś na 5 miejscu w kraju, a tutaj na drugim. W Portugalii mało kto przychodzi na mecze, a tu hale są pełne.


Pedro Sausa:

Myślę, że wygraliśmy po ciężkiej walce.

Dwa pierwsze sety wygraliście bez większych trudności, za to w trzecimi mieliście pewne problemy…

P.S.: – Nie obyło się bez problemów, na początku meczu byliśmy bardziej skoncentrowani. W trzeciej partii się trochę rozluźniliśmy i myślę, że to był powód naszych błędów.

Jak oceniasz kadrę B?

P.S.: – Grałem w juniorach i przegraliśmy właśnie z zawodnikami, którzy w niej występują. Polska ma b. dobrych graczy- większość z nich zdobyła me w juniorach.


Michał, dzisiejszy mecz był Twoim debiutem. Jak oceniasz swoją grę?

Michał Lach:

Zawsze mogłoby być lepiej. To prawda, dziś zadebiutowałem. Był to mój pierwszy mecz w tym turnieju. Miałem kontuzję- dostałem piłką w twarz na meczu sparingowym z Kanadą i to mnie wykluczyło na kilka dni. Uważam, że nie był to najgorszy mecz, ale mogliśmy zagrać lepiej.

Trzeci set był najbardziej wyrównany w całym spotkaniu…

M.L.: – Można powiedzieć, że się rozkręciliśmy. Chcieliśmy pokazać wspaniałej olsztyńskiej publiczności, że walczymy zawsze do końca. Nie udało się, chociaż na pewno była to dla nas dobra lekcja.

Czy planujecie jakieś wyjazdy na sparingi czy turnieje?

M.L.: – Właśnie we wtorek jedziemy na zgrupowanie w Milczu. Stamtąd jedziemy do Włoch na turniej. I to byłoby chyba na tyle z takich większych turniejów.

Jesteś zadowolony z Waszej gry w czasie memoriału, czy pozostał jakiś niedosyt?

M.L.: – Myślę, że zawsze można zagrać lepiej. Zdobywamy tu jakieś doświadczenie, wiadomo jesteśmy zapleczem pierwszej reprezentacji. Zbieramy doświadczenie i chcemy wygrywać każdy mecz. Zawsze podchodzimy do meczu zmobilizowani. Jesteśmy zadowoleni z wyniku.


Paweł Woicki:

Myślę, że wynik nie odzwierciedla przebiegu spotkania. Stoczyliśmy równy bój. W każdym secie popełnialiśmy proste błędy, co spowodowało, że przegraliśmy to spotkanie. Ogólnie turniej jest dla nas udany. Wszyscy możemy spokojnie wrócić do domu, nie zasmucając się specjalnie, bo dobrze graliśmy.

O celach kadry B

P.W.: – Kadra B ma taki cel, żeby rozwijać zawodników, przygotowywać ich do gry. Jadąc na turniej nie stawiamy sobie celów, żeby go wygrać tylko, żeby dobrze grać, jak najmniej błędów robić, poprawiać te elementy, które są słabe i nad tym mamy pracować. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu w Olsztynie. Chcielibyśmy za rok przyjechać.


Paweł Rusek:

Ciężko jest oceniać ten mecz- przegraliśmy i to idzie w świat. Szkoda, że się nie udało aczkolwiek myślę, że Portugalia po raz kolejny pokazał nam w końcówce, że nam jeszcze troszkę brakuje. Można powiedzieć, że naszym mankamentem jest popełnianie prostych niewymuszonych błędów i to nas różni od takich lepszych drużyn. Jeśli je wyeliminujemy, to będzie okazja naprawdę pograć na styku, a nawet wygrać. Uważam, że każdy mecz jest po to, żeby wygrać i każdy z nas daje siebie wszystko, żeby wygrać. Wiemy, że nie zawsze się da, no i musimy pracować tak, żeby zebrać jakieś doświadczenie, aby to procentowało w przyszłości.

Zobacz również:

Relacja z meczu Polska B – Portugalia

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, rozgrywki towarzyskie, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved