Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Krzysztof Ignaczak i Wojciech Grzyb przed meczem z Kubą

Po zwycięstwie 3:2 z Kanadą, Polacy w niedzielnym finale zmierzą się z reprezentacją Kuby. Nasza drużyna ma szansę po raz pierwszy wygrać Memoriał Wagnera. Zawodnicy zdają sobie sprawę, że nie będzie łatwo.

Krzysztof Ignaczak: – My jesteśmy faworytami tej imprezy. Gramy u siebie i myślę, że chcielibyśmy zrewanżować się za poprzedni rok Kubie za porażkę w Lidze Światowej. Jesteśmy na takim etapie przygotowań, że zaczynamy dopiero grać i cieszy nas to, że jesteśmy już troszeczkę dalej niż na początku ciężkich przygotowań. Widać, że zaczyna to wszystko funkcjonować tak jak należy. Mimo wszystko do poprawienia jest wiele elementów taktycznych i musimy nad tym popracować. Brakuje troszkę jeszcze świeżości i może być już tylko lepiej.

Igła na temat przestojów w grze: – Miejmy nadzieje, że Kubańczycy też będą mieli przestoje, a my staramy się te elementy wyeliminować, ale taka jest właśnie piłka siatkowa. Niestety gra się tak, że punkty zdobywa się seriami i drużyna, która straci mniej punktów w serii ta wygrywa. Gra błędów to jest właśnie siatkówka, a my będziemy się starali w niedziele popełnić tych błędów mniej.Ignaczak na pytanie czy wreszcie wygrają Memoriał Wagnera: – Bardzo bym sobie tego życzył.


Wojciech Grzyb: – Zaprezentowałem się z dobrej strony, aczkolwiek pozostaje mały niedosyt. Konkurencja jest duża i żeby dostawać częściej szanse trzeba grać na najwyższym poziomie. Zawsze można zagrać lepszy mecz. Ja właśnie dlatego mam mały niedosyt.

Wojtek o sytuacji kadrowej konkretnie o tym, że Raul Lozano stawia na dwójkę Kadziewicz/Pliński: – Ja nie chcę oceniać wypowiedzi trenera i myślę, że to raczej z nim trzeba byłoby porozmawiać na ten temat.

Wojtek Grzyb o meczu z Kubą: – Drużyna Kuby jak mogliśmy zaobserwować jest naprawdę bardzo dobra ekipą. Bardzo wysoko skaczą, mocno atakują zagrywają i na pewno będzie to ciężki mecz. My po to ćwiczymy aby wygrywać z najlepszymi. Będziemy musieli na pewno zagrać bardzo dobrze na zagrywce i w bloku, ale żeby wygrać z taką drużyną trzeba zagrać dobrze w każdym elemencie.

Wypowiedzi zebrał Marek Ciećwierz – Strefa Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved