Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Jerzy Mróz: Jednak Polak potrafi

Jerzy Mróz: Jednak Polak potrafi

Jerzy Mróz ocenia IV Memoriał Huberta Wagnera oraz zdradza plany na przyszłość: - Będziemy walczyć o bardzo wysokie nagrody. Memoriał będzie bardzo prestiżową imprezą. Być może, będą eliminacje do turnieju, ale o tym cicho nikomu nie mówimy.

Myślę, że w Lidze Światowej będą grać jeszcze lepiej, ale tu Kanada postawiła bardzo wysoki próg, ale ten próg został pokonany przez naszych siatkarzy z czego się bardzo cieszę. Byłem lekko zaniepokojony po przegranych setach, że w niedziele o godzinie 17 będzie finał Kuba – Kanada, ale sprawdził się scenariusz ułożony dwa miesiące wcześniej, że w finale zagrają Polacy z Kubańczykami i to jest w tym wszystkim najwspanialsze. Publiczność pokazała jak Polacy dopingują. Kolega, który dzisiaj miał jubileusz, ten kanadyjski polak. Mówił, że on pierwszy raz coś takiego widzi. W Kanadzie wszyscy siedzą jak za przeproszeniem na nieszporach i oglądają mecz racząc siatkarzy paroma brawami. W Polsce hala się bawi, wszyscy się bawimy. Jednak Polak potrafi.

Szkoda, że takich sukcesów nie odnoszą nasi piłkarze nożni, a tutaj nasi siatkarze zagrali fantastycznie. Chociaż powiem w zaufaniu, że w tym roku to jest Memoriał nienagradzalny, ale już ze sponsorami była rozmowa, że będziemy walczyć w przyszłym roku o bardzo wysokie nagrody. Memoriał będzie bardzo prestiżową imprezą i może dojdzie nawet do tego, że będą eliminacje do turnieju im. Huberta Jerzego Wagnera, ale o tym cicho nikomu nie mówimy. Powiem szczerze wszystkie miejsca na hali zostały sprzedane. Nie mam jednak pojęcia, dlaczego dużo miejsc zostało pustych. Być może trochę mundial przeszkodził?Wydaję mi się jednak, że nie przeszkodził i po prostu coś tym ludziom wypadło i z jakichś względów nie dojechali na Uranię. Zabawa przednia a na jutro zostało dokładnie 68 biletów w samych rogach sali. Trzeba też sobie uświadomić, iż są dostawiane trybuny i dodatkowo 250 krzeseł. Gdyby tych ludzi przenieść na trybunę nie było by miejsca. Robiliśmy wszystko, aby jak najwięcej kibiców weszło, ale zarazem żeby było bardzo bezpiecznie, żeby nie był przekroczony limit. Wszystko to udało nam się zrealizować. Bardzo pochlebne recenzje zebraliśmy od Kubańczyków – z czego się bardzo cieszę – Kuba obiecała, że przyjadą w przyszłym roku.

Jerzy Mróz pytany czy jutro w IV edycji Memoriału wreszcie wygra Polska odpowiedział: – Jestem Polakiem i sądzę, że pokonają Kubę. Proszę pamiętać, że tutaj też została pokonana Rosja w II Memoriale. Miejmy nadzieję, że tradycji stanie się za dość i Polska wygra z teoretycznie silniejszym przeciwnikiem. Natomiast wszystko zweryfikuje parkiet. Kubańczycy w sobotę się po prostu bawili z Włochami. Widziałem taki moment, że wyrównali punktami i raptem szybko przyśpieszenie i już odjechali na parę punktów. To są rasowi zawodnicy. Wczoraj rozmawiałem w Villa Pallas z ich menagerem i trenerami, którzy powiedzieli mi, iż Kuba jeździ już od miesiąca po świecie. Do nas przyjechali z Gruzji.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved