Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Trenerzy o meczach z Portugalią i Włochami

Trenerzy o meczach z Portugalią i Włochami

Brakuje nam stabilizacji w grze w każdej części boiska. Musimy również wyeliminować błędy, które zmuszają nas do gry w dystansie punktowym – mówił po zakończonym meczu z Portugalią Krzysztof Felczak.

Krzysztof Felczak:

Z naszej strony składamy gratulacje reprezentacji Portugalii za ten wynik i zwycięstwo. Ja z kolei również chciałbym podziękować swojemu zespołowi za upór i walkę praktycznie rzecz biorąc do końca. Gdyby patrzeć z punktu widzenia wymian na naszą postawę to wiadomo-przegraliśmy i tutaj różne rzeczy można by do nas przylepić. Natomiast, jeśli się tej grze przyjrzy to cieszą mnie drobne elementy, które z sukcesem kończymy. Cieszą mnie drobiazgi w postaci wygranych akcji – po przyjęciu, z kontrataku. Jasne, żeby grać z zespołem narodowym Portugalii czy z jakimkolwiek innym, potrzebna jest nam stabilizacja w grze w każdej części boiska, czego nam czasami brakuje oraz takie błędy, których porządne zespoły unikają, które doprowadzają nas do grania w dystansie punktowym do przeciwnika i składania później pewnych elementów na dużym ryzyku, żeby próbować odrobić tę stratę. Tym niemniej z naszego punktu widzenia udział w tym turnieju jest rzeczą bardzo pożyteczną. Większość z tych chłopców, którzy grają w zespole nie ma na co dzień czy co sezon okazji zaprezentowania się w pucharach europejskich. Jeszcze nie są w pierwszej reprezentacji. Paweł (przyp. red. Paweł Woicki) jest może tutaj zawodnikiem najbardziej doświadczonym, bo już był na mistrzostwach europy, ale pozostali nie. Te wszystkie konfrontacje, które w tej chwili możemy odbyć, a jest to już nasze szóste spotkanie. Myślę, że chłopcy pożytecznie spędzają tu czas i staramy się, aby z tego tytułu było jak najwięcej dla nich korzyści w przyszłości.Raul Lozano:

Jak zwykle będę mówił o tym, co udało nam się zrealizować jak i o tym, czego brakowało. Z jednej strony jestem przekonany, że zespół zagrał bardzo dobre spotkanie, jeżeli chodzi o atak. No i w zagrywce, która sprawiała ogromne problemy Włochom, ale z drugiej strony atakujący z obu stron czy skrzydłowi z obu zespołów bardzo uważnie grali w ataku. W związku z tym było bardzo ciężko złapać kogokolwiek na bloku. Jest jeszcze jedna sprawa – my ciągle zmieniamy skład. W związku z tym trudno jest w tej chwili mówić o tym, kto lepiej zagrał kto gorzej, czy porównywać jednego zawodnika do drugiego. Tym bardziej, że wcześniej oglądaliśmy reprezentację Włoch i był to zupełnie inny zespół, w innym ustawieniu, z innymi zawodnikami. Potem jak wyszliśmy z nimi grać to na boisku okazało się, że jest to zupełnie inna drużyna. Dlatego też chłopcy musieli mieć troszeczkę czasu na to, żeby przewartościować te wszystkie założenia taktyczne, które mieliśmy przed meczem i z tego powodu było parę błędów, które się powtarzały. Tu problemem jest, by nie powtarzać tych błędów, ale te nawyki nabiera się tylko i wyłącznie poprzez grę. Zmiany w naszym zespole wynikają z tego, żeby każdy miał szansę gry, aby nabrał pewności siebie jak i złapał odpowiedni rytm gry.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved