Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Reprezentacja Polski B pokonała Egipt

Reprezentacja Polski B pokonała Egipt

W pierwszym meczu półfinałowym o miejsca 5-8 Memoriału im. Huberta Wagnera kadra Polski B pokonała reprezentację Egiptu 3:0 i jutro o 5. miejsce zmierzy się z Portugalią.

Bardzo dobrze w elementach ataku i bloku rozpoczęli grę środkowi Egiptu. W ekipie trenera Felczaka dwoma asami serwisowymi z rzędu popisał Damian Domonik, który wyprowadził Polskę na prowadzenie 10:9. Dużo popsutych zagrywek po stronie Egiptu pomogło reprezentacji polski w wypracowaniu przewagi 22:17, Partia zakończyła się wynikiem 25:22, po widowiskowym zbiciu Marcela Gromadowskiego.

Na początku drugiej odsłony gromkie brawa zebrał Domonik, który dopisał na swoje konto kolejnego asa serwisowego w dzisiejszym meczu. Polacy wreszcie uruchomili grę blokiem. Kolejny as serwisowy, tym razem w wykonaniu Bartłomieja Neroja oraz duża a liczba błędów przeciwników, przyniosły nam ośmiopunktową przewagę, która następnie została zredukowana przez siatkarzy trenera Rysia do połowy, gdy na zagrywce pojawił się Mohamed Gabal. Dwie ostatnie akcje seta to popisowy atak oraz blok Gromadowskiego. Wygrywamy 25:20.

Na samym początku seta, piątego asa serwisowego dla Polski, zdobywa Bartłomej Neroj. Bardzo dobrze i efektownie gra w obronie polski libero – Paweł Rusek. Na druga przerwę techniczną zawodnicy schodzą przy stanie 16:10 dla biało-czerwonych, po kolejnym asie serwisowym Gromadowskiego. Na boisku pojawili się Kaczmarek oraz Tomczyk. Set zakończył się wynikiem 25:20.

Polska B – Egipt 3:0 (25:22, 25:20, 25:20)

Skład Polski:

Bartłomiej Neroj, Arkadiusz Olejniczak, Marcel Gromadowski, Damian Domonik, Patryk Czarnowski, Sebastian Pęcherz i Paweł Rusek (libero)

Na zmiany weszli: Michał Kaczmarek i Tomasz Tomczyk.

Pomeczowe wypowiedzi:

Mohamoud Elnafrawy: Mieliśmy małe problemy z obudzeniem się, co w pewien sposób odbiło się na naszej grze. Polacy zagrali bardzo dobry mecz. Mam nadzieje, że jutro zagramy dużo lepiej. Polacy grali bardzo dobrze w bloku i ataku. Widzieli też jak gramy, co na pewno pomagało im wygrać w ataku.

Maja Świtkowska: Czy uważasz, że tego typu imprezy pomogą wam w zgraniu i ograniu się z zagranicznymi zespołami, ich stylem gry?

Mohamoud Elnafrawy: Tak oczywiście. Drużyny, które są na Memoriale to silne i bardzo dobre ekipy. Myślę, że mecze z takimi zespołami jak Kuba są dla nas świetnymi lekcjami.

Paweł Rusek: Myślę, że mecz nie był porywający. Od początku do końca kontrolowaliśmy sytuację. Wydaje mi się, że nie graliśmy za dobrze w przyjęciu, w takich prostych elementach, które jeśli nie wyeliminujemy to nie damy rady grać z silnymi ekipami.

Maja Świtkowska: Egipcjanie narzekali na wczesną porę tego meczu. Czy dla was to też był problem?

Paweł Rusek: Fakt. Dziesiąta godzina jest to wczesna pora na granie meczu. Natomiast uważam, że nie ma czym się tłumaczyć – wszyscy mamy takie same warunki.

Maja Świtkowska: Wracając do meczu z Kubą – wasza wygrana była wielką niespodzianką…

Paweł Rusek: Powiem szczerze, że sami byliśmy zaskoczeni, że wygraliśmy z Kubańczykami. Tym bardziej to cieszy, że w drugim i trzecim meczu zmietli z powierzchni ziemi Kanadę i Portugalię. Bardzo się cieszę, że nam wygrać. Myślę, że jest to nasz sukces.

Paweł na temat swojej gry w kadrze A: Walczyć będę do upadłego, broni nie złożę, aczkolwiek czeka mnie dużo pracy. Trzeba trenować i może kiedyś będzie mi dane grać w kadrze A.

Maja Świtkowska: Czy te mecze w Memoriale traktujesz jako pewien trening przed sezonem?

Paweł Rusek: Oczywiście, jest to zbieranie doświadczenia. Myślę, że granie z najlepszymi zespołami zaprocentuje.

Damian Domonik: Powalczyliśmy i udało się wygrać. Było, jak było – wygraliśmy 3:1, i bardzo się cieszymy. Wygrana z Kubą to dla nas duże zaskoczenie i sukces.

Maja Świtkowska: Reprezentanci Kanady i Norwegii, z którymi rozmawialiśmy na wasz temat mówili, że jak na tak młody zespół reprezentujecie dobry poziom.

Damian Domonik: Dziękujemy bardzo. Trenerzy też są zadowoleni. Jako zaplecze naszej reprezentacji musimy trenować i grać jak najlepiej potrafimy.

Maja Świtkowska: Jak nastawienie przed jutrzejszym meczem?

Damian Domonik: Trzeba odpocząć. Prawdopodobnie gramy rewanż z Portugalią – o ile się nie mylę. Trzeba go będzie po prostu wygrać.