Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Po Memoriale czas na Ligę Światową

Po Memoriale czas na Ligę Światową

Już w środę Polski zespół odleci do Kanady. Tam rozegra sparing z reprezentacją tego kraju, a następnie przeniesie się do Salt Lake City, gdzie w mieście zimowych igrzysk olimpijskich z 2002 roku spotka się 14 i 15 lipca z zespołem USA.

Mamy tę świadomość, że miejsce na podium mistrzostw świata jest w zasięgu ręki i tylko od nas zależy czy je osiągniemy – powiedział Dawid Murek, który w ostatnich latach był jednym z filarów reprezentacji siatkarzy.

Bilans spotkań Polaków z reprezentacją USA jest zdecydowanie niekorzystny dla biało – czerwonych. W 2000 roku, kiedy trenerem reprezentacji był Ryszard Bosek, przegraliśmy w Łodzi dwukrotnie po 1:3 oraz 1:3 i 2:3 w Spokane.Amerykanie mają przerwę w Lidze Światowej, gdyż byli odsunięci od udziału w rozgrywkach – mówi siatkarski ekspert Krzysztof Kowalczyk. W igrzyskach w 2004 roku zajęli czwarte miejsce, a sądzę, że teraz będą silniejszym zespołem. Na jesieni 2005 roku w Pucharze Wielkich Mistrzów ustąpili tylko Brazylii – dodał. Jego zdaniem jednym z „podstawowych zadań polskich siatkarzy w Salt Lake City będzie wyłączenie z gry Claytona Stanleya”. Bronić jego uderzenia jest naprawdę ciężko, zdecydowanie więcej szans widzę w bloku na powstrzymanie tego zawodnika. Dobrą receptą na gospodarzy powinna być mądra, taktyczna zagrywka i szybka gra. Oczywiście potrzebne jest dobre przyjęcie.

W tym roku poza zespołem USA mamy w grupie Serbię i Czarnogórę oraz Japonię. Od strony szkoleniowej jest to grupa znakomita z dwoma bardzo silnymi zespołami – mówi Kowalczyk. – Japończycy, gospodarze mistrzostw świata, na pewno też zrobili postępy. Okazji więc robienia formy nie zabraknie. Jak uważa gorzej jest od strony geograficznej. – [q]Dużo czasu zajmą przeloty – mówi. Dwa razy zmienimy strefy czasowe. Zespoły z grupy są z trzech kontynentów.

Mówiąc o najbliższych rywalach nie sposób zapomnieć o Amerykanach, którzy jeszcze nie tak dawno grali w Polskiej Lidze Siatkówki. W poprzednim sezonie barw Wkręt-Metu Domexu AZS-u Częstochowa bronili Phillip Eatherton, David McKienzie i Brook Billings. Kibice z Olsztyna doskonale pamiętają Donalda Suxho. On jest w tej chwili pierwszym rozgrywającym reprezentacji USA.

W poprzednim sezonie Polska awansowała do finałowego turnieju Ligi Światowej. W tym roku najważniejsze będą mistrzostwa świata. Nikt jednak w polskim obozie nie myśli o ulgowym traktowaniu rozgrywek.

Nasz zespół prowadzi Raul Lozano, dobry fachowiec który wie czego chce – dodaje Dawid Murek. On się zna na siatkówce. Ma charyzmę. Ostatnio ciężko pracowaliśmy, a to powinno przynieść efekty. Dlaczego mielibyśmy nie powtórzyć wyniku sprzed roku czy nawet wygrać Ligę Światową.

Zobacz również:

Liga Światowa 2006 – terminarz spotkań grupy A

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved