Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Manuel Cosione i Paweł Zagumny o meczu Polska – Włochy

Manuel Cosione i Paweł Zagumny o meczu Polska – Włochy

W ostatnim dniu fazy grupowej Memoriału Huberta Wagnera reprezentacja Polski pokonała wicemistrzów Europy, Włochów 3:1. Takie zwycięstwo ma swoją wymowę, mimo, iż Włosi nie przyjechali w najsilniejszym składzie.

Paweł Zagumny: – To był dość dziwny mecz. Z seta na set rozegraliśmy się dużo bardziej. Mimo porażki w trzecim secie myślę, że graliśmy coraz lepiej i widać brakuje tego ogrania. Nie graliśmy dużo w tym zestawieniu to dopiero nasz taki drugi mecz. Zagrywaliśmy dużo lepiej od Włochów i to zadecydowało. Mimo słabego dnia w bloku wygraliśmy zdecydowanie.

Paweł o zmianach kadrowych – Jeszcze nie ma imprezy głównej, to jest dopiero turniej. Próbuje znaleźć tą wyjściową szóstkę, a jeszcze nie jest ona ustalona do końca, niewszystkie miejsca są obsadzone dlatego są te próby trenera.

Paweł o swoich szansach na pierwszą szóstkę – Na razie walczę, staram się w każdym meczu grać jak najlepiej, ale i tak decyzja należy do trenera.

Manuel Coscione: – Myślę, że był to dobry dla nas mecz. Zebraliśmy dużo doświadczenia, ale pierwszy i drugi set zagraliśmy dobrze. Traciliśmy trzy, cztery punkty z błędów. W trzecim secie zagraliśmy bardzo dobrze, robiliśmy mniej błędów. W czwartym secie opadliśmy z sił. Jestem najstarszym graczem, reszta ma po dwadzieścia – dwadzieścia dwa lata i dla nich było to bardzo dobre doświadczenie – gra z innymi doświadczonymi zawodnikami.

Coscione wybrał najlepszych polskich zawodników – Najlepszymi waszymi graczami byli Sebastian Świderski i Paweł Zagumny, którzy ciągnęli waszą grę. Zagumny rewelacyjnie grał środkiem natomiast Świderski miał rewelacyjne ataki. Polska jest bardzo dobrą drużyną, różnimy się stylem zagrywki. Bardzo dobry macie środek siatki.

Manuel Coscione na temat polskich fanów – Kibice tworzą dobre widowisko. Jest wielu młodych ludzi dla których siatkówka jest ważna.