Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Kuba pierwszym finalistą

Kuba pierwszym finalistą

Reprezentacja Kuby pokonała ekipę Włoch 3:0 w pierwszym półfinałowym spotkaniu Memoriału im. Huberta Wagnera. Drugim finalistą będzie zwycięzca meczu Polska A - Kanada.

Początek pierwszego seta był wyrównany. Dopiero od stanu 4:4 reprezentanci Kuby wyszli na prowadzenie. Przy pierwszej przerwie technicznej wynosiła ona dwa punkty. Włosi zabrali się jednak za odrabianie strat, mimo dużego oporu stawianego przez zawodników kubańskich. Skutecznie atakowali, bezlitośnie wykorzystując każdy błąd przeciwników. Przy stanie 14:10 o pierwszy czas poprosił trener Motta. Na niewiele jednak się to zdało, gdyż po chwili Kubańczycy prowadzili już 19:13 a trener Włochów zmuszony był prosić o kolejną przerwę. Końcówka seta to koncert w wykonaniu Kubańczyków, którzy wzmocnili zagrywkę i pewnie zakończyli tę odsłonę na swoja korzyść 25:18

Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia Kuby 4:0 i trener Włochów już na początku seta zmuszony był prosić o czas. Dopiero po powrocie na parkiet udało im się zdobyć pierwszy punkt. Przy stanie 6:3 dla Kuby asa serwisowego zagrał de Marchi. Niestety chwilę później posyła piłkę w siatkę – 8:4 dla Kuby. Po przerwie technicznej Poey zdobywa kolejny punkt. W drużynie włoskiej w tym secie najsłabszym elementem jest zagrywka – 11:6, 13:6. Włosi nie mogą też poradzić sobie z przyjęciem zagrywki co daje Kubańczykom kolejne punkty 16:8, 19:8. Przy stanie 20:8 kolejny as serwisowy Juantorena. Włosi zdołali jeszcze odrobić kilka punków 22:14, jednak to Kubańczycy dominowali na parkiecie wygrywając te partie 25:15.

Trzeci i jak się okazało ostatni set od prowadzenia rozpoczęli Włosi. Kubańczycy popełnili kilka prostych błędów, nie mogąc wyprowadzić poprawnej i skutecznej akcji. Przy stanie 8:6 dla Włochów, zespoły zeszły na pierwszą przerwę techniczną. Tuż po niej siatkarze z Ameryki środkowej zabrali się za odrabianie strat. Przy stanie 11:10 dla Włochów, trener Motta prosi o czas, by przerwać dobrą passę zagrywek Juantoreno. Kuba zdołała doprowadzić do remisu po 12, jednak zaraz potem Włosi znów zdołali odskoczyć na trzy punkty 16:13. Włosi zdecydowanie w tej partii poprawili swój serwis oraz przyjęcie, dzięki czemu mogli wyprowadzać akcje, kończone zdobyciem punktu. Mimo to, Kuba nie poddała się i ponownie doprowadziła do remisu, 19:19. Przez kolejne minuty spotkania walka toczyła się punkt za punkt. Dzięki dobrym atakom siatkarze z „gorącej wyspy” uzyskali oni dwupunktową przewagę, a następnie asem serwisowym zakończyli mecz. Ostatecznie zwyciężając w trzecim secie 25:22.

Kuba – Włochy 3:0 (25:18; 25:15; 25:22)

źródło: reprezentacja.net