Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Dawid Murek o reprezentacji i Jastrzębskim Węglu

Dawid Murek o reprezentacji i Jastrzębskim Węglu

Mimo że narzeka na drobny uraz, Dawid Murek zagrał w piątkowym meczu, niemiłosiernie raz po raz trafiając zagrywką Włochów. Reprezentant Polski skomentował przebieg przygotowań kadry oraz potwierdził transfer do Jastrzębskiego.

Dawid Murek w rozmowie z Natalią Kamińską z serwisu Reprezentacja.net odniósł się do zgrupowania w Spale, które reprezentanci odbyli przed memoriałowym turniejem.

Mieliśmy bardzo ciężkie treningi przez cały czas. Była to z pewnością praca ukierunkowana już pod mistrzostwa świata. Po drodze jest jeszcze Liga Światowa, którą możemy wygrać, ale pracujemy po to, by jak najlepiej zaprezentować się na MŚ. Do tej pory był nacisk na siłownię i na wytrzymałość. Teraz będziemy wchodzić już w dynamikę.Reprezentant Polski powiedział, że chciałby, aby drużyna wygrała turniej w Olsztynie, ale do wynik w tej imprezie nie będzie na pewno wyznacznikiem formy zespołu.

Chcielibyśmy oczywiście wygrać! Nie udało się nam to jeszcze do tej pory, więc może akurat w tym roku. Trener nie powiedział, że musimy koniecznie wygrać. Będziemy się chcieli jak najlepiej zaprezentować. Choć po tej ciężkiej pracy, może być różnie.

Dawid Murek o debiutantach w reprezentacji – Łukaszu Perłowskim i Grzegorzu Pilarzu – wyraża się bardzo ciepło.

Chłopcy zdążyli się już wkomponować. Myślę, że nie było żadnego problemu, bo to w końcu dobrzy zawodnicy ligowi, którzy swoje już grali.

Zdaniem zawodnika jego nowy klub – Jastrzębski Węgiel – ma duże szanse na zdobycie tytułu mistrzowskiego w nadchodzącym sezonie.

Wydaje mi się, że Jastrzębie ma fajny zespół, który ma szanse na zwycięstwo w przyszłym sezonie. To główny powód mojego transferu. Kontraktu jeszcze nie złożyłem. Na razie jest słowo „tak”. Kontrakt podpisze najprawdopodobniej dwuletni.

Dawid Murek nie uważa, że powrót do Polskiej Ligi Siatkówki jest porażką sportową.

Kontrakt z Jastrzębskim Węglem jest bardzo dobry. Powstaje tam zespół, który będzie w stanie powalczyć o wysokie cele. Były propozycje kuszące z Rosji. Tam są pieniądze ogromne.

Polakiem interesowały się także niektóre kluby Serie A.

Były to jednak oferty nieciekawe. Proponowano mi grę tam, gdzie nie widziałem większych sportowych perspektyw. W Jastrzębskim Węglu zostanę na dwa lata, z tym, że po roku będę mógł odejść do zagranicznego klubu.

W ostatnim sezonie Dawid Murek trenował pod kierunkiem Julio Velasco.

Nauczyłem się od niego wielu rzeczy m.in. tej że trzeba iść do każdej piłki, nawet tej która wydaje się być nie do obrony – zakończył Dawid Murek.

źródło: pls.pl, reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved