Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Wypowiedzi po „polskim” meczu Egiptu z Norwegią

Wypowiedzi po „polskim” meczu Egiptu z Norwegią

W trzecim dniu Memoriału Huberta Wagnera drużyna narodowa Egiptu pokonała Norwegię 3:0. Co ciekawe, oba zespoły są prowadzone przez polskich selekcjonerów.

Grzegorz Ryś (trener reprezentacji Egiptu):

Odnieśliśmy zwycięstwo w nowym sezonie. Do tej pory przegraliśmy 4 spotkania – dwa mecze towarzyskie i dwa mecze w turnieju. Myślę, że zwycięstwo było bliskie również w pierwszym meczu z Włochami, ale nie udało się. Dzisiaj natomiast była bardzo dobra, bardzo skuteczna gra i cieszę się z tego, że zespół wreszcie pokazał przynajmniej część swoich możliwości i umiejętności. Na pewno popełniliśmy troszeczkę błędów i nad tym będziemy starali się cały czas pracować. Natomiast cieszę się z postawy zawodników, ponieważ skutecznie zagrali przede wszystkim blokiem, w obronie i oczywiście w ataku. Rywale nie ustrzegli się wielu błędów. Myślę, że to nam bardzo dużo pomogło. Będziemy się starali grać o 5 miejsce w turnieju. Kto będzie naszym przeciwnikiem jutro, tego jeszcze nie wiemy, ale miejmy nadzieję, że będzie to równie dobry mecz dla nas wszystkich.Dariusz Marszałek (trener reprezentacji Norwegii):

Największą dziś różnicą między drużyną Egiptu, a drużyną Norwegii była zagrywka. My zostaliśmy niestety odrzuceni od siatki. Mamy bardzo młodego rozgrywającego – ma dopiero 17 lat. Staraliśmy się przełamać dobrą obronę, ale po każdej dobrej akcji następowała mocna zagrywka, więc nie można było zdobyć za dużo punktów. Uważam, że zespół Egiptu zagrał dobry mecz. Mój zespół grał dobrze tylko w krótkich okresach czasu. Teraz jestem na etapie poszukiwań – rozgrywającego i libero. Niestety muszę konkurować z plażówką. Mimo przegranej nie karcę swoich zawodników za to, że przegrali, ale za proste i podstawowe błędy, których niestety nie ustrzegli się w tym meczu.

Mahmoud Elkomey (Egipt):

Dziś graliśmy dobrze. Jedynym problemem była godzina – wielu z nas się nie wyspało. Mimo to udało nam się wygrać. Polska drużyna jest bardzo dobra. Jest w dziesiątce najlepszych drużyn na świecie. Mecz przeciwko nim był bardzo trudny, ale jednocześnie był dobrym doświadczeniem dla naszej drużyny.

Martin Berntsen (kapitan reprezentacji Norwegii):

Norwegia zagrała słaby mecz, za to Egipcjanie zagrali bardzo dobrze. Egipt jest dobrym zespołem, szczególnie walczącym niesamowicie w obronie. My nie potrafiliśmy się im przeciwstawić dobrą zagrywką – nasi przeciwnicy byli o wiele lepsi w kontrataku.


Geir Eithun (Norwegia): Zagraliśmy jak juniorzy, popełniliśmy dużo błędów. Nie jesteśmy jeszcze gotowi psychicznie – mamy problemy z koncentracją. Nie zagraliśmy tak, jak powinniśmy.

Czy Egipt zaskoczył was czymś w dzisiejszym meczu?

G.E.: Nie, nie zaskoczyli nas. Zagrali bardzo dobrze, to my mieliśmy problemy. W Iławie i Ostródzie zagraliśmy lepiej niż dziś, nie popełniliśmy tylu błędów. Oczywiście nie zagraliśmy świetnie. Były to jedne z lepszych drużyn świata i było to dobre doświadczenie dla naszego zespołu. Włosi nie zagrali w najlepszym składzie i uważam, że mieliśmy szansę wygrać więcej niż jednego seta. Nie jesteśmy wystarczająco doświadczeni, co wychodzi w trudnych sytuacjach i dlatego przegraliśmy ten mecz.

Patrząc na wasz skład można zauważyć bardzo wielu młodych zawodników.

G.E.: Tak, nasz zespół jest bardzo młody. Mamy wiele talentów. Federacja daje fundusze na drużynę i za parę lat będą tego efekty. Jednak musimy wcześniej brać udział w tego typu imprezach. Mam też nadzieję, że nasza liga będzie bardziej profesjonalna.

W zeszłym sezonie grałeś w Turcji. Czy zamierzasz tam zostać w przyszłym sezonie?

G.E.: Nie, nie wydaje mi się. Szukam teraz klubu. Rozważam również grę w polskiej lidze.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved