Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > W Bełchatowie szukają rozgrywającej

W Bełchatowie szukają rozgrywającej

fot. archiwum

Wciąż nie wiadomo kto wzmocni w nowym sezonie żeńską drużynę Skry Bełchatów. Klub poszukuje przede wszystkim zawodniczki na pozycję rozgrywającej. W ubiegłym tygodniu umowę ze Skrą podpisała Katarzyna Wieliczko.

Przedłuża się sprawa zawarcia kontraktu z Kinga Baran. Zawodniczka nadal nie zdecydowała, gdzie będzie grać w nowym sezonie.

 

Musi się w końcu określić czy zostaje u nas, czy nie – mówi Wiesław Czaja . – Jest solidną zawodniczką i ma pewnie kilka propozycji, jednak nie każdy klub stać na Kingę Baran . 

W klubie rozglądają się także za innymi rozgrywającymi. Na celowniku trenera jest Małgorzata Jeromin (21 lat, 180 cm wzrostu). W poprzednim sezonie występowała w barwach Legionovii Legionowo, do której została wypożyczona z Gedanii Gdańsk.

 

Jest to młoda, utalentowana zawodniczka, która jednak nie miała miejsca w składzie Gedanii i została wypożyczona do Legionowa – mówi Czaja . – Prowadzimy rozmowy, wszystko jest na dobrej drodze .

 

Alternatywą na tej pozycji może być Ukrainka Jana Sawoczkina , którą w klubie wymienia się jako jedną z kandydatek na tę pozycję. W zeszłym sezonie wraz z Gedanią Gdańsk awansowała do serii A.

 

W minionym tygodniu umową z klubem związała się wychowanka Polonii Świdnica Katarzyna Wieliczko , która ostatnio broniła barw zespołu Muldental Grimma (1. Bundesliga). W przyszłym sezonie kibice nie zobaczą natomiast Magdaleny Blomberg , która jest w ciąży.

 

Mimo iż do początku sezonu jeszcze dużo czasu to Skra ma juz przygotowany plan przygotowań do rozgrywek. Drużyna rozpocznie treningi 7 sierpnia. W trakcie przygotowań wyjedzie na dwa obozy (m.in. Międzybrodzia Bialskiego, drugi obóz w trakcie ustalania.

źródło: Dziennik Łódzki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved