Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Swoje zrobili i czekają na PZPS

Swoje zrobili i czekają na PZPS

Siatkarki AZS-u Pronar Zeto Białystok szykują się do występów w przyszłym sezonie w Lidze Siatkówki Kobiet. Białostoccy działacze zgodnie z prawem kupili miejsce w ekstraklasie od Dalinu Myślenice. Teraz czekają na decyzję PZPS-u.

Za odstąpienie pozycji białostoczanie mają zapłacić około 125 tys. zł. Klub z Myślenic wysłał w tej sprawie do Białegostoku podpisaną umowę. Swe podpisy złożyli już na niej działacze Pronaru i wniosek o odstąpienie miejsca przesłali do Polskiego Związku Piłki Siatkowej, który ma podjąć ostateczną decyzję. Jednak z doświadczenia wiadomo, że jest to tylko formalność.

Musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać – stwierdza Wojciech Piotrowski, menedżer zespołu. – Na pewno jeszcze nie możemy być pewni niczego na 100 procent, ale oczywiście jesteśmy dobrej myśli.Białostoccy działacze także pod względem sportowym czynią ciągłe starania, aby zespół nie miał problemów z grą w LSK. Już wcześniej pozyskali trzy zawodniczki. Dwie reprezentantki Polski – Magdalenę Saad (libero) i Dominikę Koczorowską (środkowa). Do zespołu dołączyła również przyjmująca Elżbieta Nykiel z AZS-u AWF-u Poznań.

Jednak to jeszcze nie koniec wzmocnień. Kamila Frątczak, która też otrzymała propozycję zatrudnienia, zdecydowała się jednak na występy w lidze włoskiej.

Rozmawiamy z kolejnymi zawodniczkami, jest już blisko porozumienia, ale jeszcze potrzeba trochę czasu – wyjaśnia Czesław Tobolski, trener Pronaru. – Naszym priorytetem jest zwłaszcza pozyskanie rozgrywającej.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved