Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Giga-minisiatkówka w Szwajcarii

Giga-minisiatkówka w Szwajcarii

fot. archiwum

1200 młodych uczestników, pięćset meczów, trzysta ekip na osiemnastu boiskach w ciągu czterech dni. Tak mini-siatkówka plażowa towarzyszy turniejowi Montreux Volley Masters.

Razem z wielką imprezą seniorską organizowany jest turniej z udziałem młodych i bardzo młodych sportowców.

Turniej mini-siatkówki plażowej należy do Montreux Volley Masters tak jak zamek Chillon do Jeziora Genewskiego – mówi koordynator turnieju Alain Melly . – Turniej dla młodzieży wyrastał razem z rywalizacją najlepszych drużyn kobiecych świata i dziś jest jedną z najważniejszych części programu. W tym roku doszliśmy jednak do granic naszych możliwości i po raz pierwszy musieliśmy kilku drużynom odmówić udziału .

Wcześniej uczestniczyły w nim wyłącznie drużyny z regionu, dzisiaj zgłaszają się z takich miejscowości jak Berno, Neuenburg, Freiburg, Genewa – powiedział Alain Melly. – Będziemy się zastanawiać, czy nie przeprowadzić rundy kwalifikacyjnej lub nie przyjąć jakiegoś innego wariantu kwalifikacji, który odpowiadałby tym wzrastającym potrzebom .Młodzież, wszyscy w wieku 10-16 lat, grają w ciągu popołudnia na piasku lub na trawie o zwycięstwo grupowe w swojej kategorii – opowiada Alain Melly. – Spotkaniami kierują sami uczniowie i uczennice, najważniejsza jest zasada fair play i odpowiedzialność samych zawodników. Wszyscy zawodnicy otrzymują od sponsorów nagrody. W końcu w hali Perrier mogą młodzi sportowcy obejrzeć mecze z udziałem wielkich gwiazd siatkówki chińskiej, brazylijskiej czy włoskiej .

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved