Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Drużyna z Supraśla jedzie do Holandii

Drużyna z Supraśla jedzie do Holandii

Zespół siatkarek pod szyldem Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystyki z Supraśla, rozpocznie jutro bój o triumf w akademickich mistrzostwach Europy. - Mam nadzieję, że nasze dziewczyny sprostają zadaniu - mówi Czesław Tobolski, trener Pronaru Zeto Białystok.

Na pewno siła zespołu jest duża, ale zobaczymy, jaki przyniesie wynik. Nie znam możliwości pozostałych ekip, które wystartują w tej imprezie. – dodaje szkoleniowiec.

Szkoleniowiec bardzo dobrze zna za to możliwości zespołu z Supraśla, ponieważ jest on w głównej mierze oparty na jego podopiecznych. Na turniej do holenderskiego Eindhoven pojedzie osiem zawodniczek z kadry Pronaru, a w ostatnich dniach drużyna ćwiczyła właśnie pod okiem Tobolskiego w Białymstoku.Treningi nie były zbyt ciężkie, ale wierzę, że wraz z pozostałymi zawodniczkami uda nam się spisać bardzo dobrze – mówi przyjmująca Elżbieta Nykiel.

Siatkarki liczą na dobry występ, jednak o sukces może być trudno. Na imprezie w Holandii mają wystąpić 22 zespoły z Europy.

Jak się jedzie na taki turniej, to tylko z jedną myślą: walki o mistrzostwo i my właśnie mamy takie nastawienie – wyjaśnia Nykiel. – Oczywiście sukcesem byłoby już zakwalifikowanie się do czołowej czwórki. Gdybyśmy tego dokonały, byłoby rewelacyjnie.

Ale jeżeli drużyna z Supraśla rzeczywiście awansuje do czwórki, w kolejnych spotkaniach nie będzie mogła liczyć na pomoc Nykiel. Siatkarka bowiem wcześniej wróci do Polski, ponieważ wychodzi za mąż.

Skład WSWFiT: Katarzyna Kalinowska, Joanna Szeszko, Justyna Sachmacińska, Marta Kulik, Elżbieta Nykiel, Agnieszka Ziembicka, Karolina Mróz, Iwona Gosko, Dorota Zakrzewska, Urszula Iwaniuk, Anna Chomicz, Beata Buńkowska.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved