Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Trzy porażki Polek w Stavanger

Trzy porażki Polek w Stavanger

fot. archiwum

Jedyna polska para, występująca w turnieju głównym World Tour w norweskim Stavanger, zakończyła fazę grupową z trzema porażkami. Tym samym Katarzyna Urban i Joanna Wiatr pożegnały się już z turniejem.

Polki otrzymały od organizatorów "dziką kartę", dzięki czemu mogły wystąpić w turnieju głównym bez konieczności rozgrywania eliminacji. W losowaniu trafiły do grupy H, w której niestety przegrały wszystkie trzy spotkania i zajmując czwarte miejsce odpadły z dalszej rywalizacji.

W pierwszym meczu w środę wieczorem Urban i Wiatr zmierzyły się ze szwajcarską parą Kuhn-Schwer . Sklasyfikowane na 15. miejscu w rankingu FIVB Szwajcarki nie miały żadnych problemów z pokonaniem naszych reprezentantek w szybkich dwóch setach. Polki dużo sobie jednak obiecywały po meczach czwartkowych, wiedząc, że jeden wygrany mecz może dać im trzecie miejsce w grupie i awans do fazy pucharowej.

Niestety, w drugim spotkaniu Katarzyna Urban i Joanna Wiatr przegrały z Norweżkami Hakedal-Torlen , chociaż w drugim secie walczyły dzielnie i niewiele brakowało, a skończyłyby tę partię zwycięstwem. Ostatnią szansą na pozostanie w turnieju był mecz z brazylijską parą Ana Paula-Barros . Brazylijki mimo tego, że rozstawione były w turnieju niżej od Polek, okazały się najlepsze w grupie H, wygrywając wszystkie trzy spotkania, w tym również ostatnie z naszą parą. Po przegranym wysoko pierwszym secie Polki próbowały jeszcze wygrać drugiego, niestety górą były Brazylijki, które wygrały 22:20. Tym samym polska para pożegnała się już z turniejem w Stavanger. Jedynym pocieszeniem dla naszych reprezentantek może być czek na 3,4 tys. dolarów za zajęcie miejsc 25-32. 

mecze Polek w Stavanger:
Kuhn-Schwer SUI - Urban-Wiatr POL 2-0
(21-7, 21-16)
Hakedal-Torlen NOR - Urban-Wiatr POL 2-0
(21-17, 23-21)
Urban-Wiatr POL - Ana Paula-Barros BRA 0-2
(11-21, 22-24)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved