Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Radosław Panas: AZS to nowy zespół

Radosław Panas: AZS to nowy zespół

Kiedyś rozstawał się z tym klubem w niezbyt przyjemnej atmosferze. Teraz, po zakończeniu krótkiej przygody z Polską Energią Sosnowiec, Radosław Panas powraca do częstochowskiego AZS-u jako drugi trener.

Co się zmieniło w Częstochowie? Co zadecydowało o tym, że będziesz tam sprawował stanowisko II trenera?

Przede wszystkim są nowi prezesi, nowy zarząd i rada nadzorcza, klub jest teraz spółką akcyjną. Nie ma w już niezdrowej atmosfery, która panowała kiedy ja grałem w klubie. Dlatego właśnie wróciłem do AZS, z myślą że stworzymy nową, dobrą zgraną paczkę i razem osiągniemy dobry wynik.Czy uważasz, że drużyna, która teraz powstaje w Częstochowie to drużyna na mistrza?

Jest to zespół który może osiągnąć wysokie cele. Nie tylko jeśli chodzi o mistrzostwo, ale także w PP oraz pucharach. Na każdej pozycji jest w zasadzie bardzo dobry i znany zawodnik także nie będzie już słabych punktów. Mocna będzie także nasza ławka rezerwowych.

W Pucharze Top Teams najprawdopodobnie zagracie z włoską Modeną. Jak Ty oceniasz wasze szanse w tym pojedynku?

Jeżeli chcemy zrobić krok w przód, to musimy się mierzyć z najlepszymi i starać się ich pokonać. Modena to bardzo silny zespół, jednak nie stawiałbym nas z góry na straconej pozycji. Pierwszorzędną sprawą będzie jak najlepszy wynik w pierwszym meczu na wyjeździe.

Czy uważasz że jesteś już w stanie poprowadzić jakiś zespół jako pierwszy trener?

Chciałbym się jeszcze uczyć. Właśnie z tego powodu przyszedłem do Częstochowy, gdyż w Sosnowcu proponowano mi stanowisko pierwszego trenera. Chce się dokształcać i pracować z najlepszymi trenerami.

Jak się będziesz czuł, patrząc na swoich byłych kolegów, którzy będą ma boisku. Ty stoisz już przecież po drugiej stronie.

Na pewno jest to zupełnie inna praca. Ale będę czerpać ze swoich zawodniczych doświadczeń, aby wspólnie z nowym trenerem wykrzesać z nich jeszcze lepszą grę.

źródło: inf. własna, TV Orion

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved