Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Koreanki wygrały pierwszy turniej Asian Challenge Cup 2006

Koreanki wygrały pierwszy turniej Asian Challenge Cup 2006

W japońskiej Fukuoce, w dniach 23-25 czerwca, rywalizowały kobiece drużyny narodowe Korei Południowej, Chin, Tajwanu i Japonii, w turnieju Asian Challenge Cup 2006. Końcowym sukcesem cieszyć mogły się Koreanki.

Bardzo dobrze przygotowane do turnieju Koreanki, już w pierwszym dniu pokonały 3:1, znajdującą się w trakcie przebudowy, reprezentację Chin. Takim zamym wynikiem Japonki pokonały drużynę Tajwanu.

W drugim dniu, Koreanki i Japonki kontynuowały zwycięską serię. Gospodynie wygrały w trzech setach z dalekimi od apogeum formy i możliwości – Chinkami. Koreankom też wystarczyły trzy sety do zwycięstwa nad Tajwanem.

W ostatnim, trzecim dniu rywalizacji, Koreanki pokonały gospodynie turnieju, momo że rozpoczęły mecz od przegranego seta. Podrażnione niepowodzeniami Chinki, odniosły zwycięstwo w trzech setach z Tajwanem.

Tradycyjny już, coroczny Asian Challenge Cup, gromadzi zawsze na starcie te same cztery drużyny i rozgrywany jest rotacyjnie każdego roku w każdym z czterech uczestniczących w nim państw. Jednak obradujący w czerwcu Komitet Wykonawczy Azjatyckiej Federacji Piłki Siatkowej zadecydował, że Asian Challenge Cup nie będzie już od przyszłego roku oficjalną imprezą pod patronatem azjatyckiej federacji i organizatorzy muszą jednocześnie zmienić nazwę turnieju.

Asian Challenge Cup 2006, Fukuoka, Japonia, 23-25 czerwca