Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kolejne wzmocnienie Pronaru Hajnówka

Kolejne wzmocnienie Pronaru Hajnówka

Działacze pierwszoligowego Pronaru Hajnówka ciągle poszukują siatkarzy, którzy mogliby wypełnić luki powstałe po odejściu z zespołu aż pięciu zawodników, w tym kilku kluczowych...

Hajnowianie do minionej środy pozyskali trzech graczy, a teraz mają kolejnego – Konrada Frysztaka. Ten 20-letni środkowy (207 cm wzrostu) w ostatnim sezonie występował w drużynie rezerw Jadaru Radom w II lidze.

Wcześniej jednak grał w pierwszym zespole. Ale kiedy w Radomiu postawiono na awans, nie łapał się już do składu – wyjaśnia Jacek Wesołowski, w poprzednim sezonie członek sztabu trenerskiego Pronaru. – Jest to młody, perspektywiczny zawodnik i na takich chcemy stawiać. Jest wysoki i mam nadzieję, że w Pronarze będzie się dobrze rozwijał.Frysztak ma na środku bloku zastąpić Waldemara Świrydowicza, który zdecydował się na studia w Warszawie i odszedł z klubu.

Myślę, że sobie z tym poradzi, ponieważ jest to bardziej doświadczony zawodnik od Świrydowicza – stwierdza Wesołowski.

Tym samym działacze Pronaru uzupełnili już praktycznie wszystkie ubytki w kadrze. Wcześniej bowiem pozyskali Konrada Woronieckiego z GTPS-u Gorzów Wielkopolski, który na rozegraniu zastąpi Jacka Malczewskiego (odszedł do GTPS-u). Sebastian Wójcik z Chemika Bydgoszcz spróbuje wypełnić lukę na przyjęciu po Macieju Wołoszu (GTPS), a jego klubowy kolega – Piotr Niemiec, w ataku – po Krzysztofie Hajbowiczu (Gedania Gdańsk).

Niewykluczone, że w Pronarze pojawi się jeszcze jeden nowy zawodnik, aby w pełni zbilansować ostatnie ubytki. Grzegorz Szumielewicz też odszedł bowiem do Gorzowa.

Bierzemy pod uwagę jeszcze pozyskanie jednego zawodnika, ale zobaczymy, co z tego wyjdzie – mówi Wesołowski. – Jednak już teraz mamy kadrę 12 siatkarzy, a więc skład jest praktycznie skompletowany.

Drużyna Pronaru przygotowania do nowego sezonu rozpocznie na początku sierpnia.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved