Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Grzegorz Ryś: Polska ma mocny skład

Grzegorz Ryś: Polska ma mocny skład

- Raz-dwa razy do roku gramy z tak silnym rywalem. Jednak drugiego seta przegraliśmy po walce. Okazało się, że można było dorównać Polakom, ale cały czas bardzo trudno utrzymać równą, wysoką formę - mówi Grzegorz Ryś.

– Moi zawodnicy wyraźnie przestraszyli się i trudno im się dziwić – powiedział Grzegorz Ryś po meczu z Polską.

Dzień wcześniej egipscy siatkarze zagrali wyrównany mecz z Włochami i przegrali w tie-breaku. – Włosi przysłali drugi skład, ale na pewno jest to mocny zespół – dodał trener Egiptu. – Gra była ciekawa, ale w piątym secie zabrakło zimnej głowy. To kolejny dowód na brak doświadczenia w walce z zespołami rutynowanymi.W sezonie trzeba zagrać ze dwadzieścia meczów z trudnymi rywalami i wtedy można myśleć o postępie. Spotykając się z drużynami afrykańskimi trudno marzyć o podnoszeniu umiejętności – podkreśla Grzegorz Ryś.

Trener reprezentacji Egiptu z uznaniem mówił o polskim zespole. – Jest to naprawdę mocny skład i trudno będzie załapać się nie tylko do szóstki, ale do dwunastki również – powiedział trener Ryś. – Widać, że zespół jest w okresie ciężkiej pracy i trudno wymagać jakiejś olśniewającej gry. Błędami jakie zdarzają nie ma co się przejmować. Martwiłbym się gdyby drużyna grała w tym okresie w jakiś sposób olśniewający. Sądzę, że już w pierwszych meczach Ligi Światowej będzie lepsza organizacja i skuteczność w wykańczaniu akcji.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved