Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Egipt odprawiony w trzech setach

Egipt odprawiony w trzech setach

Rozkręca się startująca w Memoriale im. Huberta Wagnera, nasza pierwsza reprezentacja. Dziś, w drugim swoim meczu grupowym, podopieczni Raula Lozano odprawili bez trudu drużynę Egiptu, w trzech setach.

Drugi mecz memoriałowy pierwszej reprezentacji z Egiptem miał od samego początku zupełnie inny przebieg od konfrontacji Polaków z Norwegami. Przede wszystkim biało-czerwoni skoncentrowani, jakby chcieli pokazać, że wczorajsza przegrana w secie trzecim, ze znacznie niżej notowanymi Norwegami, była przypadkowa.

W naszym zespole znacznie lepiej od samego początku funkcjonował blok, podobnie jak zagrywka, w której wczoraj biało-czerwoni mylili się aż 24 razy.Swą dominację nasi reprezentanci pokazali od samego początku prowadząc w pierwszej partii różnicą dziewięciu punktów (16:7). Tak wysoką przewagę utrzymali do końca seta.

Druga partia, na samym początku miała nieco bardziej wyrównany przebieg. Na pierwszą przerwę techniczną Polacy schodzili prowadząc 8:7, na kolejną z dwoma punktami przewagi, której nie oddali do końca seta.

Trzecią partię nasi zawodnicy rozpoczęli prowadząc 3:0, aby po chwili przegrywać… 3:4. Trener Raul Lozano, pomny błędów z wczorajszego meczu, szybko wziął czas. Przyniósł on skutek o tyle, że polscy siatkarze odzyskali prowadzenie (5:4) i systematycznie zaczęli je powiększać (10:6), do czego wydatnie przyczynił się dobrą zagrywką Michał Winiarski. Zdeprymowani nieco takim obrotem sprawy Egipcjanie zaczęli popełniać błędy w ataku (dwukrotnie przekroczona linia 3-go metra) i polski zespół odskoczył na sześć punktów (12:6). Polacy, grając z ogromną determinacją – jakby chcieli pokazać swym dzisiejszym rywalom, że w konfrontacji z nimi nie mają szans zarówno podczas Memoriału, jak i w przyszłości, podczas mistrzostw świata – co chwila zatrzymywali swych rywali blokiem, a gdy trzeba było, sami skutecznie atakowali. Niestety, proste błędy własne w końcówce seta sprawiły, że zespół Egiptu zdołał uniknąć wysokiej porażki w tym secie, przegrywając tę partię „tylko” 25:18.

W całym meczu nasi reprezentanci popełnili 10 błędów na zagrywce, a 5 razy zaserwowali „asa”. Polski blok 10 razy udanie blokował Egipcjan.

Polska – Egipt 3:0 (25:15, 25:23, 25:18)

Składy:

Polska: Łukasz Żygadło (2), Sebastian Świderski (14), Daniel Pliński (6), Grzegorz Szymański (10), Michał Winiarski (12), Łukasz Kadziewicz (8), Piotr Gacek (libero) oraz Robert Prygiel (2) i Paweł Zagumny

Egipt: Rashad, Hassan, Awadalla, Mostafa, El Aydy (libero), Abdelkader, Elsayed oraz Gabal, Salah, Kemsan, Ali, Elkomy.

Zobacz również:

Zdjęcia ze spotkania Polska – Egipt

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved