Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Dorota Ściurka zawodniczką Centrostalu

Dorota Ściurka zawodniczką Centrostalu

Dorota Ściurka zagra w przyszłym sezonie w drużynie Centrostalu Bydgoszcz. - To ostatnia zawodniczka, która wzmocni drużynę. Mamy już zespół skompletowany - mówi Waldemar Sagan, menedżer bydgoskiego klubu

Dorota Ściurka grała w poprzednim sezonie w Dalinie Myślenice. Jej drużyna zajęła w lidze siódme miejsce, ale nie wystartuje z powodów finansowych. Miejsce od Dalinu odkupił Pronar/Zeto Białystok. – To bardzo wszechstronna zawodnicza, która która zdobyła wiele punktów w lidze. Na dodatek bardzo dobrze przyjmuje zagrywkę – mówi Sagan.

Mająca 180 centymetrów wzrostu Ściurka ustąpiła w klasyfikacji przyjmujących tylko reprezentacyjnej libero Marioli Zenik (odebrała dobrze 66,4 procent zagrywek). To udane wzmocnienie Centrostalu/Focus Park. Bydgoska drużyna miała bowiem zawsze kłopoty w tym elemencie gry, a przy jej stylu dokładne przyjęcie jest szalenie ważne.Grająca na lewym skrzydle 25-letnia Ściurka to także bardzo skuteczna siatkarka w ataku. Więcej punktów od niej zdobyły tylko Anna Barańska (Grześki), Karolina Ciaszkiewicz (Centrostal/Focus Park) i Eleonora Dziękiewicz (Nafta).

To perspektywiczna zawodniczka, która może jeszcze rozwinąć umiejętności w silniejszej drużynie – twierdzi menedżer Centrostalu/Focus Park.

To już koniec zmian personalnych w bydgoskim klubie. Przypomnijmy, że spośród zawodniczek wystepujących w pierwszej szóstce nie zagrają w Centrostalu/Focus Park Magda Godos (odeszła do Grześków) i Jolanta Studzienna (Stal Bielsko-Biała). Poza Ściurką, nową w zespole będzie Bułgarka Iljana Goczewa, która wraca do Bydgoszczy po rocznej grze w Rosji.

Od 1 lipca siatkarki Centrostalu/Focus Park zaczynają urlopy. Zajęcia wznowione zostaną w 7 sierpnia, a pierwszy obóz odbędzie się w dniach 21-30 sierpnia w Zakopane

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved