Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Piast osłabiony, Chemik Police wzmocniony

Piast osłabiony, Chemik Police wzmocniony

fot. archiwum

Zawodniczki mają urlopy, działacze i szkoleniowcy budują zespoły na nowy sezon. Na razie lepiej idzie to w Policach, mimo, że ambicją Piasta jest szybki powrót do ekstraklasy.

Jedno już jest pewne. Joanna Kuchczyńska, Monika Bryczkowska i Ewa Kwiatkowska rozstały się definitywnie z Piastem, z którym przed rokiem awansowały do ekstraklasy i z nim spadły (mało występując na parkietach), przeniosły się do beniaminka I ligi – Chemika.

 

Karty zawodniczek są jeszcze w naszym klubie, ale pożegnaliśmy się z nimi kwiatami i z tego, co słyszałem, będą grać w Policach – mówi Adam Kulbiej , prezes Piasta. – Przejdą tam za darmo, bo między klubami obowiązuje umowa współpracy. Nie zarobimy na transferach, ale nie było sensu psuć współpracy. 

Tak. Ta trójka już podpisała z nami umowy – przyznaje Mariusz Bujek , szkoleniowiec Chemika. Na jak długo? – Tajemnica – odpowiada Bujek.

 

To niejedyne osłabienie po nieudanym sezonie w Piaście. Klub już pożegnał się z Marzeną Goździewską , którą sprowadził w trakcie sezonu. Nie sprawdziła się zarówno na przyjęciu, jak i pozycji libero. W jej miejsce przyjdzie Marta Benderska z Gedanii Gdańsk.

 

Już wysłałem pieniądze za jej wypożyczenie. To młoda i perspektywiczna zawodniczka. Bardzo waleczna i na pewno będzie wzmocnieniem naszego zespołu – zapewnia Kulbiej.

 

Kto jeszcze przyjdzie? – Dwie maturzystki. Rozmawiamy i niedługo powinniśmy podpisać umowy. Zdecydowaliśmy się postawić na młode i perspektywiczne dziewczyny, by za rok nie budować nowego zespołu. W Szczecinie powinny się rozwijać – uważa Kulbiej. W Piaście myślą identycznie. Nie szukają doświadczonych i ogranych, ale młodą. Teraz skoncentrowali się na znalezieniu rozgrywającej.

 

W Piaście jest groźba utraty jeszcze trzech ważnych zawodniczek: Iriny Archangielskiej , Gabrieli Laskowskiej i Kingi Kasprzak . Pierwsza być może wyjedzie z mężem (trenerem koszykówki Nikołajem Tanasejczukiem) do Rosji, o drugiej też są informacje, że chętnie opuści Szczecin.

 

Z Laskowską mamy umowę ważną jeszcze na rok i na razie nie mam informacji, że chce odejść. Nie mam też żadnej propozycji dla niej, więc liczę, że zostanie. W plotki, które i do mnie docierają, nie wierzę. Co do Iriny, to i na nią liczymy. Szukamy jej pracy i w tym tygodniu będę wiedział, czy będę miał argument, by ją nakłonić do pozostania. Jeśli się zgodzi, to i tak będzie drugą rozgrywającą, bo w nowym sezonie postawimy na Martę Szymańską.

 

Kasprzak? – Umowa obowiązuje jeszcze rok. Chce ją Muszynianka, więc jeśli zapłaci 350 tys. zł, Kinga odejdzie. Zaproponowali 30, później 40 i 60. Moim zdaniem zostanie. Popsioczy, ale później będzie grać dla nas i promować swoją osobę. Jest nam potrzebna – odpowiada Kulbiej.

 

Ambicją Piasta jest szybki powrót do ekstraklasy, Chemik ma takie ciche marzenia, ale na razie będzie chciał się ograć w I lidze.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved