Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Rozpoczął się cykl Grand Prix Opolszczyzny

Rozpoczął się cykl Grand Prix Opolszczyzny

fot. archiwum

W niedzielę rozegrano pierwszy turniej w cyklu Grand Prix Opolszczyzny w siatkówce plażowej. Najlepszy był nyski duet: Krzysztof Lewicki Bartłomiej Kisielewicz. Siatkarze oprócz rywali musieli zmagać się z potwornym upałem.

W tym turnieju mogą występować zawodowcy i amatorzy. Tych pierwszych nie brakowało, bo to dla nich rodzaj przygotowania do ligi. Pojawili się też zawodnicy z miejscowości, które nie mają u siebie żadnej drużyny. Oni też radzili sobie nieźle – mówił sędzia główny zawodów Józef Gliński . – Generalnie poziom był wysoki i wiele tych par może bez oporów startować w rozgrywkach ogólnopolskich. Tam też powinni zajść daleko – dodaje arbiter.

Krzysztof Lewicki /Bartłomiej Kisielewicz w finale pokonali 21:12 swoich kolegów z Nysy Marcina Kozioła i Marcina Dyktę . W meczu o trzecie miejsce Maciej Kamosiński i Maciej Rykała pokonali Piotra Kwaśniewskiego i Tomasza Michalaka.

Siatkarze oprócz rywali musieli zmagać się z potwornym upałem – Temperatura była nie do wytrzymania. Dobrze, że obok boisk jest basen, bo zawodnicy mogli po meczach się ochłodzić – opowiada Gliński. Do turnieju zgłosiło się 18 par, w tym 16 męskich i dwa miksty. Pary mieszane miały łatwiejsze zadanie, bo za udaną akcję zdobywały półtora punktu . Ten system sprawił, że mecze były bardzo ciekawe, a para Marta Jonak , Piotr Migdał była bliska pokonania późniejszych zwycięzców.Liczymy, że w przyszłym tygodniu par będzie jeszcze więcej, bo już wiadomo, że ci, którzy chcą grać, nie muszą jechać na Śląsk, tylko do nas, do Suchego Boru. I wciąż wszyscy mają szanse na końcowy sukces. A pary, które wystartują za tydzień, także będą mogły walczyć o nagrody – dodaje sędzia. Na zwycięzców czekają wczasy w Ośrodku Wczasowym Słowiniec w Ustce, a dla trzech najlepszych par w każdym turnieju nagrody funduje właściciel ośrodka w Suchym Borze Dariusz Chytrowski .

Następne zawody z cyklu GP Opolszczyzny rozpoczną się w niedzielę 2 lipca o godzinie 9.30

 

Terminarz Grand Prix Opolszczyzny :

– 25.06 (niedziela, godz. 9.30) SUCHY BÓR
– 2.07 (niedziela, godz. 9.30) SUCHY BÓR
– 8.07 (sobota, godz. 9.30) KONRADÓW 149 – GOSP. KANARY
– 9.07 (niedziela, godz. 9.30) SUCHY BÓR
– 16.07 (niedziela, godz. 9.30) SUCHY BÓR
– 22.07 (sobota, godz. 9.30) OPOLE – SILESIA
– 23.07 (niedziela, godz. 9.30) SUCHY BÓR
– 29.07 (sobota, godz. 9.30) KRAPKOWICE – OTMĘT
– 30.07 (niedziela, godz. 930) SUCHY BÓR
– 5.08 (sobota, godz. 9.30) KĘDZIERZYN-KOŹLE
– 6.08 (niedziela, godz. 9.30) SUCHY BÓR
– 13.08 (niedziela, godz. 9.30) SUCHY BÓR
– 19-20.08(sobota-niedziela, godz. 9.30)
SUCHY BÓR – FINAŁ GRAND PRIX

Regulamin rozgrywek na stronie www.ozps.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2006-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved